fot. PAP/Leszek Szymański

Piłka nożna. Polska pokonała Łotwę w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w towarzyskim meczu Łotwę 2:0. To ważny sprawdzian przed meczem barażowym z Estonią.

Bramki Przemysława Frankowskiego w 7. minucie i Roberta Lewandowskiego w 48. pozwoliły cieszyć się Polakom ze zwycięstwa.

– Od początku meczu widać było, że chcieliśmy grać bardzo agresywnie, chcieliśmy narzucić wysokie tempo. Graliśmy pressingiem praktycznie całe spotkanie – mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz.

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1727072714429436381

Mimo korzystnego wyniku trener dostrzegł aspekty gry, które wymagają poprawy.

– Wiemy, że musimy popracować nad stałymi fragmentami gry – w ofensywnie i w defensywie. To się potwierdziło po raz kolejny. Poza tym oddajemy za mało strzałów – zaznaczył.

Polacy nie zdołali bezpośrednio awansować na mistrzostwa Europy. W meczu barażowym spotkamy się z Estonią.

– Zrobimy wszystko, żeby to spotkanie wygrać. Znamy ten zespół. Będzie okazja spotkać znajomych, jak Konstantin Wasiljew czy Sergei Zenjov. (…) Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mamy cztery miesiące na przygotowanie, ale oni też. Zrobimy wszystko, by do tego spotkania przystąpić odpowiednio i wygrać – zapewnił Michał Probierz.

Mecz z Estonią, którego gospodarzem będą Polacy, odbędzie się 21 marca. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z wygranym pojedynku z drugiego barażu, którego całkowity skład poznamy w czwartek. Na pewno zagra Walia, która pozna rywala w wyniku losowania. Ich potencjalnymi przeciwnikami są reprezentacje Finlandii, Ukrainy oraz Islandii.

TV Trwam News

drukuj