fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Gianni Infantino ponownie wybrany na szefa FIFA

Tego można było się spodziewać. Gianni Infantino pozostał przewodniczącym FIFA i piłkarską centralą będzie zarządzał do 2023 roku.


Szwajcar będzie kontynuował swoje rządy na najwyższym szczeblu piłkarskiej centrali. Trzy lata temu objął szefostwo w FIFA i pozostanie w tej roli na kolejną kadencję – do 2023 roku. W walce o reelekcję 49-latek nie miał konkurenta. Ostatecznie został wybrany bez głosu sprzeciwu.

Dziękuję, wszystkim wam dziękuję. Tym, którzy mnie kochają i tym, którzy mnie nienawidzą dzisiaj wszystkich was kocham. Doceniam wasze wsparcie i zaufanie. Jestem zaszczycony, że mogę służyć wam i FIFA. Kocham futbol i ciężko pracuję. Obiecuję, że to się nie zmieni – podkreślił nowy-stary szef FIFA.

Gianni Infantino w 2016 roku zastąpił na stanowisku swojego rodaka, Seppa Blattera. Wcześniej – przez siedem lat – pełnił funkcję sekretarza generalnego UEFA. Z tego okresu kojarzony jest głównie z przeprowadzania losowań europejskich pucharów oraz mundiali i mistrzostw Europy.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl