Paraolimpiada. W Soczi coraz trudniejsze warunki do rywalizacji

Z uwagi na wysokie temperatury (plus 14-16 stopni) w Soczi panują coraz trudniejsze warunki do rywalizacji w igrzyskach paraolimpijskich. Wielu zawodników boi się wypadków, których zdarzyło się już kilkanaście. W poniedziałek Polacy nie wystartują.

„Warunki na trasach są bardzo trudne. Śnieg jest miękki i ciężki, a to dodatkowe obciążenie dla Skupnia (ZSON Start Nowy Sącz). Przy jego niepełnosprawności – Witek nie ma dłoni i ściga się bez kijków – bieg na 20 km stylem klasycznym byłby zbyt wyczerpujący. Zawodnik wraz z trenerem podjęli decyzję, że lepiej będzie zrezygnować w poniedziałek z występu i zachować siły na biathlon, który jest następnego dnia” – poinformował zastępca szefa misji Robert Kamiński.

W niedzielę na trasie supergiganta Andrzej Szczęsny (BZSR Start Bielsko-Biała) wpadł w dziurę, stracił równowagę i nie dojechał do mety, podobnie jak połowa startujących.

W sobotę podczas treningu na stoku narciarskim wywrócił się Michał Klos (WSSiRN Start Katowice), mający niedorozwój rąk. Zawodnik przebywa w szpitalu. Jest mocno potłuczony, poobijany. W poniedziałek ma zapaść decyzja odnośnie jego udziału w zawodach.

Igrzyska paraolimpijskie potrwają do 16 marca. Bierze w nich udział 575 sportowców z 45 krajów, w tym ośmiu Polaków.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl