NBA. Pierwsze zwycięstwo koszykarzy Philadelphia 76ers

W środę w lidze NBA z pierwszego zwycięstwa obecnym sezonie cieszyli się koszykarze Philadelphia 76ers. Na wyjeździe pokonali Minnesota Timberwolves 85:77. Wcześniej doznali 17. porażek i do wyrównania niechlubnego rekordu brakowało im jednej przegranej.

Najdłuższa seria porażek, liczona od początku sezonu, należy do New Jersey Nets (obecnie Brooklyn Nets), którzy w rozgrywkach 2009/10 zwycięstwo odnieśli dopiero w 19. meczu.

„Sixers” dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów. Całą przewagę roztrwonili jednak w kolejnej odsłonie. Później mecz się wyrównał. Na 81 sekund przed jego zakończeniem goście wygrywali zaledwie 78:77. Jednak od tego momentu „Leśne Wilki” nie zdołały już trafić do kosza.

Przyczyną słabej gry filadelfijczyków jest przede wszystkim brak doświadczenia. Z dziesięciu koszykarzy „Sixers”, którzy pojawili się w środę na parkiecie, czterech rozgrywa swój pierwszy sezon w NBA, a kolejnych czterech dopiero drugi.

Miano najlepszej w obecnym sezonie straciła ekipa Memphis Grizzlies, która doznała trzeciej porażki. Na wyjeździe uległa Houston Rockets 96:105. Najlepszym bilansem może się pochwalić Golden State Warriors (15-2). „Wojownicy” w środę nie grali.

W Konferencji Wschodniej na prowadzeniu jest Toronto Raptors (15-4). Gładko pokonało na wyjeździe Utah Jazz 123:104. Aż 39 punktów zdobył dla zwycięzców Kyle Lowry.

Po ośmiu kolejnych zwycięstwach porażki doznało San Antonio Spurs. Obrońcy tytułu przegrali na wyjeździe, po dogrywce z Brooklyn Nets 93:95. Goście mieli przede wszystkim problem ze skutecznością. Trafili 36 z 101 rzutów z gry (35,6 proc.).

Sytuację starał się ratować Danny Green. To on celnym rzutem za trzy punkty na 2,4 s przed zakończeniem czwartej kwarty doprowadził do dogrywki. W całym meczu uzyskał 20 pkt i 10 zbiórek.

Na niewiele się to jednak zdało. W dodatkowych pięciu minutach Spurs trafili tylko jeden rzut z gry (ponownie Green za trzy punkty). Wśród Nets prym wiódł Mirza Teletovic. 29-letni Bośniak zakończył spotkanie z dorobkiem 26 pkt i 15 zbiórek.

Przegrali także finaliści poprzednich rozgrywek – Miami Heat. We własnej hali ulegli ekipa Atlanta Hawks 102:112.