fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

MŚ w kolarstwie. Kwiatkowski czwarty w jeździe na czas

Michał Kwiatkowski tuż za podium mistrzostw świata. W jeździe indywidualnej na czas Polak zajął czwarte miejsce. Do trzeciego Belga Victora Campenaertsa stracił 43 sekundy. Wygrał Australijczyk Rohan Dennis.


Do rywalizacji przystąpiło 61 zawodników. 52-kilometrową trasę przejechało dwóch Polaków – Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadził Rohan Dennis. Kwiatkowski był ósmy. Już wtedy tracił ponad pół minuty. Lider konsekwentnie powiększał przewagę. Był najszybszy na podjeździe i tylko ogromny pech mógł go pozbawić złotego medalu. Drugi jechał Tom Dumoulin. Strata obrońcy tytułu przekraczała minutę. Ostatecznie Holender pojechał 1 minutę i 21 sekund wolniej od Dennisa. Trzeci był Victor Campenaerts, który z Dumoulinem przegrał o 0,5 sek.

Michał Kwiatkowski umiejętnie rozkładał siły i z każdym kilometrem piął się w górę klasyfikacji. Po 35 kilometrach Polak był czwarty i na tej pozycji ukończył całą rywalizację.

Jestem zadowolony z tego, jak się dzisiaj czułem, jak udało mi się rozłożyć siły. To jedna z najlepszych „czasówek” godzinnych, jakie pojechałem w swoim życiu. Napawa mnie to optymizmem i być może wrócę na trasy indywidualnej „czasówki”. Nie wiem, czy na igrzyskach olimpijskich, czy w przyszłym roku na mistrzostwach świata. Miejmy nadzieję, że kiedyś będę mógł się włączyć w walkę o medale – podkreślił Michał Kwiatkowski.

Na 17. miejscu dzisiejsze zmagania zakończył Maciej Bodnar. Kolarz grupy Bora-Hansgrohe swój największy sukces świętował w 2016 roku, kiedy zajął 4. miejsce na mistrzostwach świata.

Sport.RIRM

drukuj