MŚ Falun 2015. Kowalczyk tuż za podium, złoto dla Bjoergen!

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w pierwszej biegowej konkurencji rozgrywanych w Falun mistrzostw świata. Sprint techniką klasyczną wygrała Marit Bjoergen. Srebro wywalczyła Szwedka Stina Nilsson, a brąz Norweżka Maiken Caspersen Falla.


W dzisiejszej rywalizacji Justyna Kowalczyk zaprezentowała dyspozycję, której niewielu od niej oczekiwało. Najpierw była najszybsza w kwalifikacjach, później wygrała swoje biegi ćwierćfinałowe i półfinałowe. W finale jej głównymi przeciwniczkami w walce o medale miały być Marit Bjoergen, Stina Nilsson, Maiken Caspersen Falla.

Decydujący wyścig Polka rozpoczęła nie najlepiej. Została na starcie, a następnie musiała gonić uciekające rywalki. Z czasem wyklarowała się czołowa czwórka, w której każda z zawodniczek marzyła o podium. Drugi bieg wrzuciła Bjoergen, która pewnie jako pierwsza minęła linię mety. Kowalczyk próbowała gonić przeciwniczki, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość Stiny Nilsson i Maiken Caspersen Falli.

Do udanych swój występ zaliczy Ewelina Marcisz, która odpadła w ćwierćfinale, a ostatecznie zajęła 25. miejsce. Kwalifikacji nie przebrnęły Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Kubińska.

***

Wyniki:

tabela-kowalczyk

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl