fot. PAP/EPA

MKOl. Poznaliśmy nową datę Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Wiemy już, w jakich dniach odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Najważniejsza sportowa impreza czterolecia potrwa od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. 


To już oficjalna informacja. W poniedziałek po południu MKOl poinformował, że najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. Przełożenie najważniejszej sportowej imprezy czterolecia na przyszły rok ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa.

„MKOl, Komitet Organizacyjny Tokio 2020, Rząd Metropolitarny Tokio i Rząd Japonii uzgodniły nowy termin Igrzysk XXXII Olimpiady. Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku” – napisał na Twitterze Polski Komitet Olimpijski.

W specjalnym oświadczeniu MKOl podkreślił, że decyzja została podjęta w oparciu o trzy najważniejsze kwestie.

„Konieczność ochrony zdrowia sportowców i wszystkich zaangażowanych osób oraz wspieranie powstrzymywanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19; konieczność ochrony interesów i sportu olimpijskiego; globalny międzynarodowy kalendarz sportowy” – opisuje MKOl.

Potwierdzono również, że wszyscy sportowcy, którzy dotychczas dostali się na igrzyska w Tokio, utrzymają swoje kwalifikacje na przyszłoroczną imprezę.

Paraolimpijczycy w stolicy Japonii będą natomiast konkurować od 24 sierpnia do 5 września 2021 roku.

Sport.RIRM

drukuj