fot. wikipedia.org

Tenis. Wimbledon 2020 odwołany

To już oficjalna informacja: organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznego turnieju wielkoszlemowego. Wszystko przez pandemię koronawirusa.


Tego można było się spodziewać. Ze względu na szalejący w Europie koronawirus organizatorzy Wimbledonu nie mieli wyjścia i zadecydowali o odwołaniu tegorocznego turnieju na trawiastych kortach w Londynie. Pod uwagę wzięto bezpieczeństwo i zdrowie graczy, sędziów, kibiców oraz wszystkich osób pracujących przy turnieju.

– Naszym zdaniem najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy sprawiają, że Wimbledon to wydarzenie angażujące społeczeństwo, graczy, gości, pracowników, wolontariuszy, partnerów, kontrahentów i lokalnych mieszkańców. […] Podejmujemy tę decyzję teraz, a nie za kilka tygodni, co jest w interesie osób, które miały rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Ci, którzy kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy i możliwość zakupu wejściówek na ten sam dzień w 2021 roku – przekazał w specjalnym oświadczeniu komitet organizacyjny Wimbledonu.

134. edycja The Championship planowana jest na przyszły rok, w dniach 28 czerwca – 11 lipca. Wimbledon, którego historia sięga 1877 roku, do tej pory tylko dwukrotnie nie mógł się odbyć. Miało to miejsce w latach 1915-1918 oraz 1940-1945, a więc w czasach I i II wojny światowej.

Przypomnijmy również, że z powodu systematycznie zwiększającej się liczby przypadków zachorowań na COVID-19 zawieszono rywalizację w turniejach tenisowych mężczyzn ATP i kobiet WTA do 13 lipca.

Sport.RIRM

drukuj