Mistrz nie pozostawił złudzeń. Jagiellonia – Legia 0:3

W drugim piątkowym spotkaniu 4. kolejki TMobile Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa bez większych problemów pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:0. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Michał Żyro,  Miroslav Radović oraz Michał Kucharczyk.

Podopieczni Henninga Berga od początku narzucili rywalom swój styl gry. Wynik meczu już w 14. minucie otworzył Michał Żyro. Skrzydłowy gości wykorzystał świetną akcję duetu Tomasz Jodłowiec – Jakub Kosecki i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Niewiele ponad dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się, będący ostatnio w rewelacyjnej formie, Miroslav Radović, który po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego strzałem głową pokonał Jakuba Słowika. Uspokojeni dwubramkowym prowadzeniem Wojskowi nie forsowali zbytnio tempa, całkowicie kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Z kolei podopieczni Michała Probierza sprawiali wrażenie nieco zagubionych i zdezorientowanych. Gospodarzy w pierwszej części spotkania stworzyli sobie tak naprawdę tylko jedną groźną sytuację. W 29. minucie przed doskonałą szansą na zdobycie kontaktowego gola stanął Mateusz Piątkowski. Napastnikowi Jagi zabrakło jednak zimnej krwi i przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Legia bardzo szczelnie broniła dostępu do własnej bramki, a miejscowi nie potrafili znaleźć recepty w ofensywie. Zawodnikom Michała Probierza brakowało dokładnego ostatniego podania czy dobrej centry. Jedna z nielicznych okazji białostoczan zakończyła się uderzeniem Patryka Tuszyńskiego w słupek. W 78. minucie stało się jasne, że Jagiellonia nie zdobędzie nawet punktu. Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Marek Wasiluk i gospodarze od tego momentu musieli radzić sobie w osłabieniu. Mistrzowie Polski skorzystali z tej przewagi, w 85. minucie aplikując rywalom trzecią bramkę. Piłkarze Berga przeprowadzili po prawej stronie boiska podręcznikową akcję, którą efektownym szczupakiem po centrze Łukasza Brozia wykończył Michał Kucharczyk.

Ostatecznie Legia pewnie wygrała 3:0 i z dorobkiem 10 punktów plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Jaga natomiast z siedmioma oczkami na koncie jest szósta.

Jagiellonia Białystok Legia Warszawa 0:3

Żyro 14’ Radović 25’ Kucharczyk 85’

Jagiellonia: Jakub Słowik – Filip Modelski (Radosław Jasiński 52’), Marek Wasiluk, Martin Baran, Jonatan Straus (Taras Romańczuk 46’) – Rafał Grzyb, Michał Pazdan – Mateusz Piątkowski, Maciej Gajos, Przemysław Frankowski (Nika Dzalamidze 63’) – Patryk Tuszyński

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak – Michał Żyro (Ondrej Duda 46’), Miroslav Radović (Michał Kucharczyk 46’), Jakub Kosecki (Helio Pinto 79’) – Marek Saganowski

Czerwona kartka: Wasiluk (Jagiellonia)

Żółte kartki: Gajos, Baran, Wasiluk, Frankowski (Jagiellonia) oraz Rzeźniczak, Kosecki, Vdorljak, Astiz (Legia)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)