M. Makuszewski: Staram się wykorzystać szansę daną od trenera

Staram się wywiązywać z zadań, które nakreśla mi trener. Chcę pomóc i być częścią tej drużyny. Pokazać, że warto na mnie stawiać tak o swojej roli w reprezentacji Polski mówił Maciej Makuszewski.


Jednym z wygranych listopadowych spotkań biało-czerwonych z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1) był z całą pewnością piłkarz Lecha Poznań. Ofensywny pomocnik coraz mocniej puka do drzwi zespołu narodowego, a wczorajszym występem przeciwko ekipie z Ameryki Północnej pokazał selekcjonerowi Adamowi Nawałce, że staje się ważnym elementem jego drużyny.

Gdy dostaję szansę od trenera, staram się ją wykorzystać. Chcę pomóc i być częścią tego zespołu. Pokazać, że warto na mnie stawiać – powiedział Makuszewski.

Jak dodał, każdy, kto otrzymał możliwość gry w poniedziałkowym meczu, dał z siebie wszystko, a dla niego samego perspektywa występu w tak eksperymentalnym składzie była jedynie kwestią zaadaptowania się w nowym zestawieniu personalnym.

Szkoda wyniku, bo mieliśmy swoje okazje do zdobycia gola, jak choćby te Karola Linetty’ego, Piotra Zielińskiego czy Macieja Rybusa. Myślę, że coś więcej mogliśmy ugrać w starciu z Meksykiem, ponieważ bramka wisiała w powietrzu. Nasz wczorajszy rywal to drużyna ze światowego topu; jest przede wszystkim świetnie wyszkolona technicznie, być może nie stworzyła sobie zbyt dużo sytuacji podbramkowych, ale piłkarsko wyglądała naprawdę dobrze – akcentował reprezentant Polski.

Maciej Makuszewski wraca teraz do ligowych rozgrywek. W najbliższą sobotę jego Lech zmierzy się bowiem na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Sport.RIRM

drukuj