Liga Mistrzów. Grad goli we wtorkowych meczach, wysokie zwycięstwa Manchesteru City, Realu, Ajaxu i Sportingu

Meczami grup A, B, C i D rozpoczęła się we wtorek trzecia kolejka fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kibice nie mogli narzekać na nudę, ponieważ w ośmiu spotkaniach padło bardzo dużo goli. Efektowne wygrane odniosły Manchester City, Ajax Amsterdam, Sporting Lizbona oraz Real Madryt.

Grupa A

Club Brugge – Manchester City 1:5 (0:2)

Hans Vanaken 81′ – Joao Cancelo 30′, Riyad Mahrez (k.) 43′, 84′, Kyle Walker 53′, Cole Palmer 67′

Paris Saint-Germain – RB Lipsk 3:2 (1:1)

Kylian Mbappe 9′, Lionel Messi 67′, (k.) 74′ – Andre Silva 28′, Nordi Mukiele 57′

Przed meczem w Brugii w lepszej sytuacji byli gospodarze spotkania, którzy po dwóch kolejkach mieli w dorobku 4 punkty, o punkt więcej niż podopieczni Pepa Guardioli. Piłkarze z Manchesteru mieli więc o co walczyć, co przełożyło się też na ich postawę boiskową. Do przerwy prowadzili już 2:0, a w drugiej odsłonie dokładali kolejne trafienia. Club Brugge stać było jedynie na gola honorowego przy stanie 0:4.

O pierwsze punkty w bieżącej edycji LM na stadionie PSG musiał walczyć RB Lipsk. Niemiecka drużyna starała się stawić opór faworyzowanym rywalom, co przez pewien czas się udawało. Goście w 57. minucie prowadzili nawet 2:1, ale paryżanie mieli w swoich szeregach Lionela Messiego. Argentyńczyk zapewnił zwycięstwo swojej ekipie, zdobywając dublet.

Na półmetku rywalizacji w grupie A liderem jest PSG, przed Manchesterem City, Club Brugge i RB Lipsk.

***

Grupa B

Atletico Madryt – Liverpool FC 2:3 (2:2)

Antoine Griezmann 20′, Antoine Griezmann 34′ – James Milner 8′, Naby Keita 13′, Mohamed Salah (k.) 78′

FC Porto – AC Milan 1:0 (0:0)

Luis Diaz 65′

Znakomite spotkanie obejrzeli kibice na Wanda Metropolitano w Madrycie. Liverpool już po 13 minutach prowadził 2:0, jednak nie odłamało to zawodników Diego Simeone. Do remisu za sprawą dwóch goli jeszcze przed przerwą doprowadził Antoine Grizemann. Francuz został jednak antybohaterem Atletico, kiedy to w 52. minucie został ukarany czerwoną kartką. Goście wykorzystali osłabienie rywala, zdobywając zwycięską bramkę z rzutu karnego.

Milan wybierał się na mecz do Porto z nadzieją na pierwsze punkty w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Niestety, ten cel nie został osiągnięty. W tym meczu padł tylko jeden gol – dla gospodarczy w 65. minucie. To trzecia porażka rossonerich, która mocno komplikuje sytuację zespołu z Mediolanu w kontekście gry w europejskich pucharach na wiosnę.

Po trzech kolejkach liderem grupy B z kompletem punktów jest Liverpool, wyprzedzając Atletico, Porto i Milan.

***

Grupa C

Ajax Amsterdam – Borussia Dortmund 4:0 (2:0)

Marco Reus (sam.) 11′, Daley Blind 25′, Antony 57′, Sebastien Haller 72′

Besiktas Stambuł – Sporting Lizbona 1:4 (1:3)

Cyle Larin 24′ – Sebastian Coates 15’, 27′, Pablo Sarabia (k.) 44′, Paulinho 89′

W Amsterdamie spotkały się zespoły, które po dwóch seriach gier miały na koncie komplet punktów. W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie, choć gola sklasyfikowano jako samobójcze trafienie Marco Reusa z BVB. Ajax skutecznie zneutralizował atuty drużyny z Niemiec, prezentując wysoką jakość w ofensywie. Kolejne trafienie, już szóste w tej edycji LM, dołożył Sebstien Haller.

Besiktas podejmował na własnym terenie Sporting Lizbona w spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce w tabeli grupy C. Gospodarze – po straceniu gola – doprowadzili do remisu w 24. minucie, jednak do przerwy goście wypracowali dwa trafienia przewagi. Sporting czwartą bramkę dołożył w samej końcówce meczu.

Po trzech seriach spotkań w grupie C prowadzi Ajax z kompletem punktów. Drugie miejsce zajmuje Borussia, trzecie – Sporting, a czwarte – Besiktas.

***

Grupa D

Szachtar Donieck – Real Madryt 0:5 (0:1)

Serhij Krywcow (s.) 37′, Vinicius Junior 51′, 56′, Rodrygo 65′, Karim Benzema 90+1′

Inter Mediolan – Sheriff Tyraspol 3:1 (1:0)

Edin Dzeko 34′, Arturo Vidal 58′, Stefan de Vrij 67′ – Sebastien Thill 52′

Real udawał się na Ukrainę, aby zrehabilitować się za kompromitującą porażkę w 2 kolejce w Sherrifem. Królewscy rozkręcali się bardzo powoli. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol dla zespołu z Madrytu, który był następstwem… niefortunnej interwencji gracza Szachtara, który skierował piłkę do własnej bramki. Real poprawił skuteczność w drugiej połowie, a bohaterem hiszpańskiej drużyny został Viniciu Junior, zdobywca dwóch goli.

2 mecze i 6 punktów – to sensacyjny dorobek Sheriffa Tiraspol. Mistrzowie Mołdawii chcieli sprawić kolejną niespodziankę w starciu z Interem, który do tej pory miał na koncie zaledwie jeden punkt. Włosi do przerwy prowadzili 1:0, jednak w drugiej połowie goście zdołali wyrównać. Remis utrzymał się jednak tylko przez sześć minut. Zespół z Mediolanu dorzucił dwa gole i odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji LM.

Real dzięki wygranej w 3 kolejce awansował na pozycję lidera grupy, przed Sheriffem, Interem i Szachtarem.