Liga Mistrzów. 5 minut, które wstrząsnęło Piastem

Piast prowadził z BATE Borysów 1:0 po bramce Jakuba Czerwińskiego. Wydawało się, że mistrzowie Polski pewnie zmierzają w kierunku II rundy eliminacji Champions League. Wszystko rozsypało się w końcówce. W kilka chwil rywal zdobył dwa gole i było po awansie.

Piast osiągnął korzystny wynik na wyjeździe. 1:1 oznaczało, że dziś do awansu mistrzowie Polski potrzebowali ledwie bezbramkowego remisu.

Podopieczni Waldemara Fornalika mieli bardzo trudny pierwszy kwadrans. Potrzebowali kilku minut, żeby oswoić się z szansą, jaka się przed nimi otworzyła. Wreszcie udało się przeprowadzić składną akcję, po której uderzał Jorge Felix. Tym razem golkiper nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Już chwilę później na lewym skrzydle doskonale zachował się Joel Valencia. Ekwadorczyk dośrodkował, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Jakub Czerwiński. Obrońca trafił do siatki i Piast był naprawdę blisko II rundy eliminacji.

Jeszcze przed przerwą obrońcy BATE ponownie nie upilnowali Czerwińskiego. Za drugim razem stoper uderzył jednak za słabo, aby podwyższyć wynik. W drugiej połowie rywal wziął się ostro do pracy. Długo miał problem, by przedrzeć się przez solidną defensywę gospodarzy. Wszystko skomplikował Frantisek Plach. Słowacki golkiper próbował przeciąć podanie na wolne pole i sfaulował przeciwnika w narożniku pola karnego. Pozornie niegroźna akcja przyniosła gościom rzut karny, który wykorzystał Hervaine Moukam.

BATE poszło za ciosem. W 87. minucie z rzutu wolnego centrował Igor Stasiewicz. Obrońcom urwał się Zachar Wołkow i to on wprowadził swój zespół do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Piastowi pozostaje już tylko rywalizacja w Lidze Europy. Tutaj na drodze podopiecznych Waldemara Fornalika stanie Ryga FC.