Liga hiszpańska: Barca i Atletico tracą punkty, Real odrabia straty

W spotkaniach w ramach 20 kolejki Primera Division Barcelona zremisowała z Levante natomiast Atletico Madryt podzieliło się punktami z Sevillą. Real Madryt, który wczoraj pewnie pokonał Real Betis traci już tylko jeden punkt do prowadzącej drużyny z Katalonii.

Kibice Blaugrany spokojnie podchodzili do tego spotkania bowiem Barcelona w swoim pierwszym meczu z Levante zwyciężyła aż 7:0. Dzisiaj drużyna z Walencji stawiła opór i wywalczyła remis. Obie bramki padły po dobrze wykonanych stałych fragmentach gry.

W 10 minucie Levante objęło prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Loucas Vyntra wyskoczył najwyżej i strzałem głową pokonał Victora Valdesa. Radość gospodarzy nie trwała długo. Dziesięć minut później Pique w niemal identyczny sposób – strzałem głową – pokonał bramkarza Levante.

W 55 minuce Fabregas zdecydował się na uderzenie z dystansu ale na posterunku był Keylor Navas. Chwilę później dwie świetne okazje miał Messi – najpierw jego strzał z kilku metrów obronił Navas a później uderzenie Argentyńczyka zablokował obrońca Levante – Juanfran.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem głowa Ivanschitza ale świetnie paradą popisał się Victor Valdes. W 86 minucie Levante uratował Navas, który końcami palców wybronił uderzenie Tello. W doliczonym czasie gry świetną okazję zmarnował Sanchez, który z najbliższej odległości trafił w obrońców Levante.

Levante UD – FC Barcelona 1:1
Loukas Vyntra 10’. – Gerard Pique 19’.

Atletico Madryt podejmowało na Estadio Vicente Calderon Sevillę. Gospodarze objęli prowadzenie w 18 minucie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Davida Villi, który pokonał bramkarza uderzając w lewy dolny róg bramki. W 73 minucie z rzutu karnego wyrownał Ivan Rakitić.

Z pewnością takie rezultaty dzisiejszych spotkań ucieszyły trzeci w tabeli Real Madryt, który traci już tylko jeden punkt do prowadzącej Barcelony. Drugie miejsce z taką samą ilością punktów jak ekipa z Katalonii ale gorszym bilansem bramkowym zajmuje Atletico Madryt.