Liga Europejska. Gol Piszczka; asysta Błaszczykowskiego; niespodziewana porażka Manchesteru United

Łukasz Piszczek przyczynił się do zwycięstwa Borussii Dortmund nad FC Porto (2:0) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Polak zdobył pierwszą bramkę dla niemieckiego zespołu. Niespodziewaną porażką Manchesteru United zakończyło się starcie przeciwko FC Midtjylland (1:2). Od pierwszej minuty w barwach ACF Fiorentiny (1:1 z Tottenhamem Hotspur) zagrał Jakub Błaszczykowski, który zanotował asystę.

Borussia Dortmund vs. FC PortoŁukasz Piszczek dał prowadzenie Borussii już w 6. minucie spotkania. Polak po dośrodkowaniu z lewej flanki uderzył na bramkę strzeżoną przez Ikera Casillasa. Hiszpan obronił strzał prawego obrońcy, ale wobec dobitki głową był już bezradny. Wynik meczu w drugiej połowie ustalił Marco Reus. Niemiec przymierzył z czternastu metrów po podaniu Henricha Mchitarjana, piłka odbiła się jeszcze od Martinsa Indiego i wpadła do siatki.

FC Midtjylland vs Manchester UnitedNiespodziewanie duńskiemu FC Midtjylland ulegli piłkarze Manchesteru United. Choć Louis van Gaal wystawił kilku zmienników, to po zawodnikach pokroju Juana Maty, Anthony’ego Martiala, czy Daley’a Blinda spodziewano się znacznie więcej. Prowadzenie, które dał gościom Memphis Depay szybko zniwelował Pione Sisto. Bramkę na wagę zwycięstwa płaskim strzałem tuż przy słupku w 77. minucie zdobył Paul Onuachu.

Fiorentina vs TottenhamOd pierwszej minuty w rywalizacji Fiorentiny z Tottenhamem na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. Anglicy objęli prowadzenie po rzucie karnym, wykorzystanym przez Nacera Chadliego. Do remisu strzałem z dystansu w samo okienko doprowadził Federico Bernardeschi, a asystę przy jego golu zaliczył Błaszczykowski. Polski skrzydłowy chwilę później został zmieniony przez Nikolę Kalinicia, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W barwach Sevilli ponownie z powodu kontuzji nie zagrał Grzegorz Krychowiak. Andaluzyjczycy bez pomocy Polaka gładko pokonali norweskie Molde 3:0. Bramki dla drużyny Unai Emery’ego zdobyli Fernando Llorente (dwie) oraz Kevin Gameiro (jeden gol).

W spotkaniu Villarrealu z Napoli, które miało być jednym z hitów 1/16 finału Ligi Europejskiej, z boiska wiało niesamowitą nudą. Jedyną bramkę w 82. minucie strzałem z rzutu wolnego zdobył Denis Suarez.

VALENCIA VS RAPID WIENWysokie zwycięstwo odniosła pogrążona w kryzysie Valencia. Podopieczni Garry’ego Nevilla rozbili na własnym stadionie Rapid Wiedeń aż 6:0. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, w której Nietoperze zaaplikowały rywalom pięć goli, a ich autorami byli Santi Mina (dwa trafienia), Daniel Parejo, Alvaro Negredo oraz Andre Gomes.

Swoje spotkanie wygrali także piłkarze Bayeru Leverkusen. Aptekarze pokonali na wyjeździe Sporting Lizbona 1:0. Zwycięstwo Niemcom dał Karim Bellarabi. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Rubena Soredo.