Lekkoatletyczne ME. Drugie srebro na 1500 m! Sofia Ennaoui!

Sofia Ennaoui przyspieszyła na ostatnich metrach i sięgnęła po srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Przegrała tylko z faworytką Laurą Muir.

Do tej pory Sofia Ennaoui miała w swoim dorobku tylko jeden medal wielkiej imprezy. Przed rokiem sięgnęła po brąz Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Doświadczenie zdobyte w dużych zawodach, w tym igrzyskach olimpijskich, miało zaprocentować w finale biegu na 1500 m.

Tylko przez pierwsze okrążenie zawodniczki biegły razem. Później od grupy oderwała się Brytyjska Laura Muir. W pogoń za swoją rodaczką rzuciła się Laura Weightman. Sofia Ennaoui kontrolowała bieg. Długo była na czwartej pozycji. Szybko osłabła Marta Pen, a Polka naciskana przez Ciarę Mageean zaczęła doganiać słabszą z Brytyjek. Udało się! Na ostatnich metrach nasza zawodniczka włączyła swoje turbo i jako druga wpadła na linię mety.

Laura Muir zwyciężyła z wynikiem 4:02,32 Ennaoui uzyskała 4:03,08. Walkę o brąz wygrała Laura Weightman (4:03,75). Na 12. pozycji finiszowała zmagająca się z urazem Angelika Cichocka (4:10,93).