Kolarstwo torowe. Wojciech Pszczolarski mistrzem Europy

Wojciech Pszczolarski sięgnął po złoto mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Polak wygrał wyścig punktowy z ogromną przewagą nad rywalami.

Pierwsze emocje na mistrzostwach Europy w Glasgow zagwarantowała nam Justyna Kaczkowska, która wywalczyła brąz w indywidualnym starcie na dochodzenie. O podium otarł się tym razem mistrz świata w omnium Szymon Sajnok. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice prowadził przed wyścigiem punktowym, ale ostatecznie spadł na 4. lokatę.

Niepowodzenie Sajnoka chciał powetować polskim kibicom Wojciech Pszczolarski, który właśnie w wyścigu punktowym odnosi swoje największe sukcesy. Polak wywalczył złoto mistrzostw Europy. Łącznie uzbierał 102 oczka. Najwięcej punktów uzyskał na nadrabianiu okrążeń nad rywalami. Taki manewr powtarzał cztery razy, co dało mu 80 oczek.

Za Pszczółkowskim uplasowali się Belg Kenny De Ketele (83 pkt.) i Austriak Stefan Matzner (71 oczek).

Na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy Polak stał już w 2015 roku. Przed rokiem w Hongkongu sięgnął po brąz mistrzostw świata.