Katarzyna Krawczyk wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw świata w zapasach!

Katarzyna Krawczyk brała udział w zapaśniczych mistrzostwach świata w kategorii 53 kg organizowanych w Oslo. Polka wywalczyła brązowy medal, wygrywając z Ekwadorką Luisą Elisabeth Valverde Melendres (7:1).

Reprezentantka Polski w trakcie turnieju odbywającego się w stolicy Norwegii najpierw pokonała Amerykankę Amy Ann Fearnside (przewaga techniczna 10:0), a później Szwedkę Emmę Malmgren (8:1). Zatrzymała się jednak na półfinale, gdzie nie dała rady faworytce mistrzostw – Japonce Akari Fujinami (0:10).

Katarzyna Krawczyk musiała więc walczyć o brąz. Na jej drodze stanęła Ekwadorka Luisa Elisabeth Valverde Melendres. Polka spisała się świetnie, wykonując m.in. rzut przez ramię, za który otrzymała cztery punkty. Jej przeciwniczka była w stanie wywalczyć jedynie honorowy punkt, dzięki czemu Krawczyk mogła cieszyć się z pierwszego medalu zdobytego podczas mistrzostw świata.

Złoty medal wywalczyła Japonka Akari Fujinami, która pokonała Mołdawiankę Julię Leordę (przewaga techniczna 10:0). Na najniższym stopniu podium stanęła także Kanadyjka Samantha Stewart, pokonując Ukrainkę Chrystynę Berezę (4:0).