fot. PAP

Irlandczycy na drodze Legii do LM

Piłkarze Legii Warszawa środowym meczem na Łazienkowskiej z irlandzkim FC rozpoczną swoją szóstą próbę awansu do Ligi Mistrzów. Dotychczas ta sztuka udała się im tylko w 1995 roku.

Najlepszy polski zespół minionego sezonu udział w tegorocznej edycji, podobnie jak rok temu, zaczyna od drugiego etapu. Aby wystąpić w elitarnych rozgrywkach, musi przejść w sumie trzy rundy (tylko w drugiej Legia jest rozstawiona).

Środowi rywale mistrzów Polski są w trakcie ligowych rozgrywek. Po 19. kolejce St Patrick’s Athletic (rozegrali o jeden mecz więcej od pozostałych drużyn) zajmują trzecie miejsce i do prowadzącego Dundalk tracą sześć punktów.

Faworytem dwumeczu w 2. rundzie eliminacji jest Legia, ale Irlandczycy nie tracą nadziei.

Legia jest jednym z dwóch polskich klubów, które wywalczyły awans do Ligi Mistrzów. Drugim był Widzew Łódź – rok po stołecznej ekipie (1996).

To oznacza, że polski futbol czeka na występ swojego przedstawiciela w elitarnych rozgrywkach już 18 lat. W poprzednim sezonie Legia w decydującej, czwartej rundzie eliminacji musiała uznać wyższość Steauy Bukareszt. Na pocieszenie pozostały jej występy w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Początek środowego meczu na Łazienkowskiej o godz. 20.45. Rewanż tydzień później w Irlandii.

PAP/Sport/RIRM

drukuj