fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

IO w Rio 2016. Kajakarstwo – polskie nadzieje medalowe pewnie wkroczyły do finału

Zgodnie z oczekiwaniami Karolina Naja i Beata Mikołajczyk awansowały do finału K2 na dystansie 500 metrów na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. O medal powalczy również Marta Walczykiewicz, która w rywalizacji jedynek na 200 m zanotowała trzeci czas dnia.


Karolina Naja i Beata Mikołajczyk bardzo pewnie wygrały swój wyścig półfinałowy, dodatkowo uzyskując najlepszy czas dnia (1:41.684). O medale – oprócz Polek – będą rywalizowały także osady z Rosji, Kazachstanu, Australii, Białorusi i Ukrainy. Finał zostanie rozegrany jutro o godz. 14:16.

O podium w Rio de Janeiro powalczy również Marta Walczykiewicz. Aktualna wicemistrzyni świata z wynikiem 40.619 sekundy okazała się najlepsza w swojej serii półfinałowej, a drugą na mecie Szwedkę Linneę Stensils wyprzedziła o ponad 0.5 s. Finał na dystansie 200 metrów zaplanowano na wtorek (godz. 14:47).

W rywalizacji panów półfinałowe zmagania jedynek na 1000 metrów okazały się nieudane dla Tomasza Kaczora oraz Rafała Rosolskiego. Pierwszy z nich zajął czwartą pozycję w swoim wyścigu, wskutek czego popłynie jedynie w finale B. Jeszcze słabiej zaprezentował się drugi z naszych reprezentantów, który finiszował jako siódmy, co oznacza, że powalczy o miejsca 9-16 w finale B.

***

Podsumowanie poniedziałkowych występów polskich kajakarzy w Rio:

Karolina Naja/Beata Mikołajczyk: 1. miejsce w wyścigu półfinałowym K2 500 m – awans do finału
Marta Walczykiewicz: 1. miejsce w wyścigu półfinałowym K1 200 m – awans do finału
Tomasz Kaczor: 4. miejsce w wyścigu półfinałowym K1 1000 m – brak awansu do finału
Rafał Rosolski: 7. miejsce w wyścigu półfinałowym K1 1000 m – brak awansu do finału

Sport.RIRM

drukuj