Sopot 2014. Kuć i Olszewski poza finałem sprintu!

Dariusz Kuć i Remigiusz Olszewski odpadli w półfinale biegu na 60 m. Mistrzowi Polski do awansu zabrakło 0,02 s. Drugi z naszych zawodników z wynikiem 6.66 zajął ostatnie miejsce w swoim biegu.

Pierwszy półfinał z czasem 6.50 s wygrał Jamajczyk Nesta Carter. Drugi był Brytyjczyk Richard Kilty. Olszewski uzyskał wynik 6.66 s, co wystarczyło do zajęcia ostatniego, ósmego miejsc. Rekord życiowy Polaka jest zaledwie o 0,03 s lepszy.

W drugim biegu najszybszy okazał się reprezentant Kataru Femi Ogunode. Identycznym czasem legitymował się Kimmari Roach. Jamajczyk wynikiem 6.55 pobił swój rekord życiowy.

Z dużą nadzieją oczekiwaliśmy występu Dariusza Kucia. Polak zajął w swoim półfinale piąte miejsce. Do wieczornego finału awansowali Amerykanin Marvin Bracy i Zambijczyk Gerald Phiri. We wczorajszym występie mistrz Polski czasem 6.58 s pobił własny rekord życiowy. Dziś pobiegł 0,02 s wolniej. Dokładnie tyle potrzebował, aby znaleźć się w finale 60 m.