Premier: Jestem dumny z osiągnięć Polaków w halowych mistrzostwach świata

Jestem niezwykle dumny z osiągnięć polskiej reprezentacji w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął naszych reprezentantów w poniedziałek wieczorem w swej kancelarii.

Podczas zakończonych w niedzielę halowych mistrzostw świata w Birmingham Polacy zdobyli pięć medali (dwa złote – Adam Kszczot na 800 m i sztafeta mężczyzn 4×400 m, dwa srebrne – Marcin Lewandowski na 1500 m i sztafeta kobiet 4×400 m i brązowy – Piotr Lisek skok o tyczce). W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej pozycji za USA i Etiopią.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że jest niezwykle dumny z tego osiągnięcia polskiej reprezentacji halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

Jak zauważył, Polska – wśród 144 drużyn – zajęła trzecie miejsce.

„To naprawdę, jak ktoś to powiedział dzisiaj: żeby przebić ten sukces w tym roku, musielibyśmy – w co ja wierzę – być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata” – dodał Mateusz Morawiecki, nawiązując do tegorocznego mundialu, który ma się odbyć w Rosji.

Premier Morawiecki podkreślił też, że tym, czym się nasz kraj, oprócz silnej gospodarki i wspaniałej kultury, może szczycić i chwalić na wszystkich kontynentach świata, jest właśnie sport.

„To jest współczesna rywalizacja i niezwykle się cieszę z tego znakomitego osiągnięcia, które pokazali nasi sportowcy. Oczywiście naj, największe gratulacje to nie tylko dla naszych złotych medalistów, ale również rekordzistów świata, którzy wyprzedzili Amerykanów” – zaznaczył szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl