French Open. Ćwierćfinał i basta. Iga Świątek nie obroni tytułu

Iga Świątek na ćwierćfinale zakończyła swój udział w wielkoszlemowym French Open. Polska tenisistka uległa Greczynce Marii Sakkari 4:6, 4:6 i tym samym nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem na paryskich kortach.

Nasza rodaczka obiecująco rozpoczęła spotkanie. Po przełamaniu rywalki, która posłała bekhend w aut, wyszła bowiem na prowadzenie 2:0. Maria Sakkari szybko jednak odrobiła straty i przez dość długi czas obie tenisistki szły łeb w łeb (2:2, 4:4).

Kluczowy dla losów seta okazał się dziewiąty gem. Wówczas 25-letnia Greczynka odebrała serwis Idze Świątek, kiedy ta wyrzuciła forhend w aut. Chwilę później zawodniczka urodzona w Atenach poszła za ciosem, kończąca pierwszą partię efektownym bekhendem (4:6).

W drugą odsłonę meczu dużo lepiej weszła Maria Sakkari. Już na początku przełamała reprezentantkę Polski, a następnie powiększyła prowadzenie wygrywającym podaniem (0:2). Warszawianka nie była w stanie zaskoczyć bardzo dobrze spisującą się w każdym elemencie gry przeciwniczkę (2:4).

Greczynka doprowadziła sprawy do pomyślnego dla siebie końca i ostatecznie triumfowała 6:4. Seta, jak i całe spotkanie zamknęła, popisując się kapitalnym bekhendem.

Iga Świątek nie obroni zatem tytułu na kortach Rolanda Garrosa. 20-latka z Raszyna zatrzymała się na jedenastu kolejnych zwycięskich starciach w wielkoszlemowym French Open. Poprzednią porażkę w Paryżu poniosła dwa lata temu, gdy w 1/8 finału uległa Rumunce Simonie Halep 1:6, 0:6.