Euro 2020. Ważna wygrana Rosjan z Finami. Aleksiej Miranczuk bohaterem

Reprezentacja Rosji wróciła do gry. Podopieczni Stanisława Czerczesowa pokonali Finlandię 1:0 i wykonali ważny krok w kierunku awansu do fazy pucharowej Euro 2020. Bohaterem „Sbornej” został Aleksiej Miranczuk.

Zanim zawodnik włoskiej Atalanty Bergamo wprawił w ekstazę rosyjskich kibiców, już w 5. minucie piłkę do bramki Matwiejewa Safonowa skierował Joel Pohjanpalo. 26-letni snajper przytomnym uderzeniem głową wykończył centrę Jukki Raitali z prawego skrzydła. Radość z gola trwała jednak krótko. Po analizie VAR okazało się bowiem, że snajper Unionu Berlin znajdował się na spalonym.

Wątpliwości nie było za to przy trafieniu Aleksieja Miranczuka. W ostatniej akcji pierwszej połowy spotkania wymienił „klepkę” z Artiomem Dziubą, podprowadził futbolówkę kilka metrów i ładnym uderzeniem lewą nogą pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Lukasowi Hradecky’emu na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 66. minucie Rosjanie mogli podwyższyć rezultat, ale dobrej okazji nie wykorzystał Rifat Żemaletdinow, który przymierzył z ostrego kąta minimalnie obok bramki rywali.

Finowie mieli spory problem z wypracowaniem sobie dobrej i klarownej sytuacji strzeleckiej. Dopiero w 89. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym „Sbornej”, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Paulus Arajuuri uderzył głową ponad poprzeczkę. Ostatecznie Rosjanie zwyciężyli 1:0, dzięki czemu wywalczyli swoje pierwsze punkty w grupie B. Mają tyle samo „oczek” na koncie, co ich środowi przeciwnicy.