Enea Ekstraliga. Leszno lepsze w Zielonej Górze!

Podwójne zwycięstwo w ostatnim biegu pozwoliło Unii Leszno na sensacyjną wygraną nad Falubazem 46:44. Mistrzowie Polski roztrwonili przed własną publicznością ośmiopunktową przewagę. Najlepiej na zielonogórskim torze radził dziś sobie Piotr Pawlicki, którego wspierali Grzegorz Zengota i Kenneth Bjerre. Przyjezdni znacznie przybliżyli się do występu w fazie play-off, zmniejszając tym samym szanse Unibaksu Toruń.

W pierwszym starciu mogliśmy zaobserwować wspaniałą walkę między Aleksandrem Łoktajewem i Nickim Pedersenem. Lepszy ostatecznie okazał się Rosjanin, który objechał przeciwnika na drugim łuku. Punkt dowieziony przez Jarosława Hampela pozwolił gospodarzom na objęcie prowadzenia 4:2. Drugi bieg przyniósł podwójne zwycięstwo Zielonogórzan. Najszybszy tym razem był Adam Strzelec, za którego plecami linię mety przejechał Kamil Adamczewski. Trzecie starcie ze sporą przewagą zwyciężył Grzegorz Zengota. Popularny „Zengi” uratował remis przy słabej postawie Kennetha Bjerre. W czwartym pojedynku plecy Piotra Protasiewicza musieli oglądać Tobiasz Musielak i Przemysław Pawlicki.

Bieg 1.: A. Łoktajew, N. Pedersen, J. Hampel, D. Baliński 4:2

Bieg 2.: A. Strzelec, K. Adamczewski, Piotr Pawlicki, T. Musielak (t) 5:1 (9:3)

Bieg 3.: G. Zengota, K. Jabłoński, A. Jonsson, K. Bjerre 3:3 (12:6)

Bieg 4.: P. Protasiewicz, T. Musielak, Przemysław Pawlicki, A. Strzelec 3:3 (15:9)

Piąty wyścig zakończył się kolejnym triumfem mistrzów Polski. Po Krzysztofie Jabłońskim na mecie zameldował się Nicki Pedersen. Bez punktów wciąż pozostawał Damian Baliński. Gospodarze prowadzili już różnicą ośmiu oczek, lecz od tego momentu na torze w Zielonej Górze coraz lepiej zaczęli radzić sobie przyjezdni. Na pierwszym łuku szóstego biegu Zengota zablokował Protasiewicza wypuszczając po zewnętrznej rozpędzonego Bjerre. 5:1 dla Leszna! Następny pojedynek znów zakończył się remisem. W siódmym biegu od startu do mety prowadził Piotr Pawlicki.

Bieg 5.: K. Jabłoński, N. Pedersen, A. Jonsson, D. Baliński 4:2 (19:11)

Bieg 6.: K. Bjerre, G. Zengota, P. Protasiewicz, K. Adamczewski 1:5 (20:16)

Bieg 7.: Piotr Pawlicki, A. Łoktajew, J. Hampel, Przemysław Pawlicki 3:3 (23:19)

Po przerwie klasą sam dla siebie był Piotr Protasiewicz, który poradził sobie z atakami Nickiego Pedersena i Tobiasza Musielaka. W dziewiątym wyścigu żużlowcy Unii doprowadzili do wyrównania. Zengota i Bjerre świetnie ruszyli ze startu i do końca nie dali sobie wydrzeć podwójnego zwycięstwa. W następnym biegu przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dzięki rezerwie zwykłej na torze w miejsce Przemka Pawlickiego pojawił się jego młodszy brat, który wywalczył komplet punktów. Zaciekle atakował go Andreas Jonsson, jednak nie zdołał już wydrzeć Polakowi wygranej.

Bieg 8.: P. Protasiewicz, T. Musielak, N. Pedersen, A. Strzelec 3:3 (26:22)

Bieg 9.: G. Zengota, K. Bjerre, J. Hampel, A. Łoktajew 1:5 (27:27)

Bieg 10.: Piotr Pawlicki, A. Jonsson, T. Musielak, K. Jabłoński 2:4 (29:31)

Po kolejnej przerwie na chwilę obudzili się mistrzowie Polski. Podwójnym zwycięstwem popisali się tym razem Piotr Protasiewicz i Aleksandr Łoktajew. W 12. starciu na zero pojechał Nicki Pedersen, a przyjezdnym remis uratował świetnie dysponowany Piotr Pawlicki. W następnym biegu Leszno znów wyrównało wynik. Szeroką jazdę Jonssona wykorzystał Musielak. Cenny punkt dla gości dowiózł Bjerre, który poradził sobie z Hampelem.

Bieg 11.: A. Łoktajew, P. Protasiewicz, G. Zengota, D. Baliński 5:1 (34:32)

Bieg 12.: Piotr Pawlicki, K. Adamczewski, K. Jabłoński, N. Pedersen 3:3 (37:35)

Bieg 13.: T. Musielak, A. Jonsson, K. Bjerre, J. Hampel 2:4 (39:39)

O losach spotkania miały rozstrzygnąć biegi nominowane. W 14. starciu rewelacyjnie poradził sobie Andreas Jonsson. Podwójne zwycięstwo dla gospodarzy mógł dowieźć Krzysztof Jabłoński, jednak na ostatnich metrach przegrał rywalizację z Piotrem Pawlickim. Chwilę później Zielonogórzanie przeżyli dramat. Rewelacyjnie spod taśmy wyszli Bjerre i Zengota. Podwójna wygrana pozwoliła Unii Leszno na niespodziewany triumf 46:44.

Bieg 14.: A. Jonsson, Piotr Pawlicki, K. Jabłoński, N. Pedersen 4:2 (43:41)

Bieg 15.: K. Bjerre, G. Zengota, A. Łoktajew, P. Protasiewicz 1:5 (44:46)

SPAR Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno 44:46

Falubaz:

Jarosław Hampel – 3+1 (1,1*,1,0)

Aleksandr Łoktajew – 9 (3,2,0,3,1)

Krzysztof Jabłoński – 7+1 (2,3,0,1*,1)

Andreas Jonsson – 9+1 (1*,1,2,2,3)

Piotr Protasiewicz – 9+1 (3,1,3,2*,0)

Adam Strzelec – 3 (3,0,0)

Kamil Adamczewski – 4+1 (2*,0,2)

Unia:

Nicki Pedersen – 5+1 (2,2,1*,0,0)

Damian Baliński – 0 (0,0,-,0)

Grzegorz Zengota – 11+2 (3,2*,3,1,2*)

Kenneth Bjerre – 9+1 (0,3,2*,1,3)

Przemysław Pawlicki – 1+1 (1*,0,-,-,-)

Piotr Pawlicki – 12 (1,3,3,3,2)

Tobiasz Musielak – 8 (t,2,2,1,3)

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl