fot. PAP/EPA

Eliminacje Euro 2016. Awans Irlandii Północnej, Węgrzy nadal w grze

Czwartkowe spotkania eliminacyjne przyniosły kolejne rozstrzygnięcia, awanse i dodatkowe emocje przed ostatnią serią gier. Do Francji pakować się mogą piłkarze Irlandii Północnej. Nadzieje na awans przedłużyli Węgrzy, a swojej pierwszej z dwóch szans nie wykorzystali Albańczycy.


Grupa F

Northern Ireland vs GreeceO mistrzostwach mogą już myśleć Irlandczycy, którzy na własnym terenie pewnie pokonali ostatnią w grupie Grecję. Do dwóch trafień Stevena Davisa jedno dorzucił Josh Magennis. Gola na otarcie łez strzelił Christos Aravidis. Piłkarze z wysp swój ostatni mecz rozegrają z Finlandią. Skandynawowie stracili szanse na awans, remisując z Rumunią na jej terenie 1:1. Wynik ten zadowolił przede wszystkim Węgrów. Mimo szybkiej straty bramki, potrafili się podnieść i odmienić losy spotkania, ostatecznie wygrywając z Wyspami Owczymi 2:1. W ostatnim meczu podejmą będących w kryzysie Greków, natomiast chcący obronić drugie miejsce Rumuni wybiorą się na Wyspy Owcze.

* * *

Irlandia Północna – Grecja 3:1 (1:0)
Steven Davis 35’ 58’ Josh Magennis 49’ – Christos Aravidis 87’

Rumunia – Finlandia 1:1 (0:0)
Ovidiu Hoban 90’ – Joel Pohjanpalo 67’

Węgry – Wyspy Owcze 2:1 (0:1)
Daniel Bode 63’ 71’ – Roaldur Jacobsen 11’


Grupa I

Portugal vs DenmarkSwoją dominację w grupie dzisiejszym spotkaniem z Danią potwierdziła Portugalia. Choć piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego nie prezentowali w tych eliminacjach efektownego futbolu, tylko raz schodzili z boiska pokonani i już od poprzedniej kolejki są pewni wyjazdu na Euro. Dzięki potknięciu Duńczyków szansę na historyczny awans mają Albańczycy. Występ we Francji zagwarantuje im wyjazdowa wygrana z Armenią. W przypadku potknięcia czekają ich baraże, gdzie z pewnością będzie czekał zespół półkę mocniejszy od Ormian.

* * *

Portugalia – Dania 1:0 (0:0)
Joao Moutinho 66’

Albania – Serbia 0:2 (0:0)
– Aleksandar Kolarov 90’ Adem Ljajić 90’

Sport.RIRM

drukuj