Dobra gra Zawiszy nie wystarczyła na Zulte! Bydgoszczanie przegrali w Belgii!

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz ulegli na wyjeździe Zulte Waregem 1:2 w meczu II eliminacji Ligi Europejskiej. Na gola Steve’a Colpaerta wyrównującym trafieniem odpowiedział Kamil Drygas. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił jeszcze przed przerwą Glynor Plet.

W pierwszych minutach zdecydowanie bardziej aktywni byli piłkarze Zulte Waregem. Już na początku spotkania zdołali objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Theo Bongonda piłkę w siatce umieścił Steve Colpaert. Chwilę później nieoczekiwanie do wyrównania zdołali doprowadzić przyjezdni. Podanie Jakuba Wójcickiego na gola zamienił Kamil Drygas. W 24. minucie kolejną groźną akcję gospodarzy dobrą interwencją zatrzymał Grzegorz Sandomierski. W odpowiedzi na bramkę Bostyna uderzył Wagner, jednak tym razem golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą piłkarze Zulte po raz drugi umieścili piłkę w siatce popularnej „Zety”. Po podaniu Aneke Sandomierskiego pokonał Glynor Plet.

W drugiej połowie na murawie w miejsce Joshuy Silvy pojawił się Piotr Petasz. Goście raz za razem przedzierali się pod bramkę Zawiszy. Najpierw uderzenie Plety z kłopotami zatrzymał golkiper gości. W 64. minucie po strzale Bongondy przyjezdnych uratowała poprzeczka. Na ostatni kwadrans ofensywne poczynania Bydgoszczan miał poprawić Wahan Geworgian. Nie odmieniło to jednak losów spotkania. Minimalna porażka ubiegłorocznych zdobywców Pucharu Polski napawa optymizmem przed meczem rewanżowym. Ten zostanie rozegrany za tydzień w Bydgoszczy. Atutem „Zety” jest gol zdobyty na wyjeździe. Do awansu Zawiszy wystarczy zwycięstwo 1:0.

SV Zulte Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)

S. Colpaert 8’ G. Plet 45’ – K. Drygas 15’

Zulte: Louis Bostyn – Yarouba Cissako, Steve Colpaert, Bryan Verboom, Charles D’Haene – Mamoutou N’Diaye (86’ Charni Ekangemene), Olafur Skulason, Ibrahima Conte (82’ Raphael Caceres), Chuks Aneke – Glynor Plet, Theo Bongonda (83’ Idrissa Sylla).

Zawisza: Grzegorz Sandomierski – Joshua Silva (46’ Piotr Petasz), Andre Micael, Sebastian Ziajka, Łukasz Nawotczyński – Jakub Wójcicki (56’ Jorge Kadu), Kamil Drygas, Luis Carlos, Korneliusz Sochań (76’ Wahan Geworgian), Bernardo Vasconcelos – Wagner.