Ekstraklasa. Trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe 1:0 Radomiaka Radom w poniedziałkowym meczu 23 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Tym samym Miedziowi odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i oddalają się od strefy spadkowej.

Zagłębie jechało do Radomia po dwóch wygranych: z Lechem Poznań oraz Miedzią Legnica. Miedziowych czekało trudne zadanie: Radomiak w 2023 roku jeszcze nie przegrał meczu w Ekstraklasie.

Na początku spotkania większą aktywność wykazywali piłkarze z Lubina. Dwukrotnie na bramkę gospodarzy uderzał Dawid Kurminowski, jednak nie przyniosło to efektu bramkowego. W 33. minucie Zagłębie otrzymało rzut wolny. Na mocny strzał obok muru w kierunku dalszego słupka zdecydował się Damjan Bohar i tym sposobem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie Radomiak próbował doprowadzić do wyrównania, jednak w poczynaniach zespołu Mariusza Lewandowskiego brakowało konkretów. W 83. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gospodarze domagali się przyznania rzutu karnego po zagraniu ręką gracza Zagłębia we własnym polu karnym, jednak sędziowie nie zdecydowali się na przyznanie jedenastki. W końcówce z rzutu wolnego na bramkę gości uderzał Berto Cayarga, jednak strzelił niecelnie. Trafienie Bohara okazało się więc golem na wagę trzech punktów dla Miedziowych.

Lubinianie wygrali trzeci ligowy mecz z rzędu i awansowali na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów. Radomiak poniósł natomiast pierwszą porażkę w Ekstraklasie w bieżącym roku. Zespół Mariusza Lewandowskiego plasuje się na ósmej pozycji z 32 punktami na koncie.