Ekstraklasa. Siódmy gol Angulo, podział punktów w Gdańsku

Igor Angulo w zaledwie czwartym ligowym meczu obecnego sezonu już po raz siódmy wpisał się na listę strzelców. Tym razem gol Hiszpana nie dał jednak zwycięstwa jego klubowi. Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1. Punkt drużynie z Wybrzeża uratował Marco Paixao.

Niespodziewanie starcie Lechii z Górnikiem stało się hitem kolejki. U progu sezonu mogliśmy spodziewać się, że to gospodarze będą uważani za faworytów dzisiejszego spotkania. Nic bardziej mylnego – dzięki znakomitej formie Igora Angulo zabrzanie wygrali dwa z trzech meczów, a sam Hiszpan miał przed pierwszym gwizdkiem sędziego sześć trafień na swoim koncie.

Od początku inicjatywę przejęli miejscowi. Groźniejszą sytuację stworzyli sobie jednak przyjezdni. Po błędzie Joao Nunesa do strzału złożył się Angulo, ale na posterunku był Dusan Kuciak. Kilka minut później hiszpański napastnik miał jeszcze mniej szczęścia. Tym razem, po dograniu Damiana Kądziora, nie trafił do pustej bramki. Trzydziestotrzylatek zdołał jednak podtrzymać swoją fenomenalną passę i po raz siódmy w obecnym sezonie wpisał się na listę strzelców. Wrzut z autu przedłużył Łukasz Wolsztyński, zaś Hiszpan z trudnej pozycji pokonał Kuciaka.

Dwanaście minut po przerwie do remisu doprowadził Marco Paixao. Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Mateusza Wieteski. Zdobyta bramka motywująco podziałała na gospodarzy, którzy ruszyli do ataku. Brakowało im jednak skuteczności w końcowej fazie akcji. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Górnik z dorobkiem siedmiu punktów plasuje się na czwartym miejscu. Lechia natomiast z czterema oczkami na koncie zajmuje ósmą pozycję.