Ekstraklasa. Remisy Korony z Widzewem i ŁKS-u z Jagiellonią

Piątkowe spotkania 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy odbyły się pod znakiem remisów. Najpierw Korona Kielce podzieliła się punktami z Widzewem Łódź (1:1), a później zrobił to ŁKS z Jagiellonią Białystok (2:2).

Mecz w Kielcach rozpoczął się po myśli gospodarzy. Dominick Zator dośrodkował z prawej strony w kierunku Mateusza Czyżyckiego. Pomocnik pozostawał całkowicie bez krycia. Spokojnie ułożył się do strzału, po czym z około 11 metrów pokonał bramkarza. Jest to jego pierwsze trafienie w barwach kieleckiego klubu.

Gospodarze niezwykle dobrze spisywali się w odbiorze. Próbowali także wyprowadzać szybkie kontrataki. Brakowało w nich jednak skutecznej finalizacji. Widzew odpowiedział jeszcze przed przerwą. Juljan Shehu wbiegł w pole karne. Był blokowany przez Zatora. Kanadyjczyk w pewnym momencie sfaulował rywala, przez co arbiter pokazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Bartłomiej Pawłowski.

Po zmianie stron więcej akcji kreowali kielczanie. Najbliżej pokonania bramkarza był Zator, który po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę. Żadna z drużyn nie była już w stanie poważnie zagrozić przeciwnikom, przez co mecz zakończył się podziałem punktów.

***

Do znajdującego się w strefie spadkowej ŁKS-u przyjechała walcząca w czołówce ligi Jagiellonia Białystok. Początek spotkania był niezwykle emocjonujący. Akcja przenosiła się z jednej strony boiska na drugą. Pierwszy skuteczny cios wyprowadzili gospodarze. Kay Tejan wykorzystał błąd jednego z defensorów i przejął piłkę. Ruszył na bramkę rywali, wygrał pojedynek siłowy z obrońcą i otworzył wynik meczu.

Holenderski napastnik w 38. minucie zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia zobaczył to po analizie VAR. Jagiellonia otrzymała więc szansę z rzutu karnego. Wykorzystał ją Afimico Pululu. To nie był koniec złych wiadomości dla łodzian. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Engjell Hoti.

Po zmianie stron angolski napastnik Jagiellonii powiększył swój dorobek strzelecki. W 77. minucie Jesus Imaz i Nene wymienili się podaniami. Hiszpan zagrał prostopadle do Pululu. Ten minął obrońcę i posłał piłkę między nogami bramkarza. Stracony gol podrażnił łodzian. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry w „szesnastce” sfaulowany został Piotr Janczukowicz. Arbiter nie wahał się ani chwili i podyktował „jedenastkę” dla ŁKS-u. Dani Ramirez podszedł do wykonania stałego fragmentu gry. Hiszpan okazał się ogromnym spokojem i doprowadził do remisu.