Ekstraklasa. Lech rozjechał Zagłębie

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:0 i potwierdził dobrą formę, przedłużając swoją serię zwycięstw do czterech ligowych spotkań. Na listę strzelców wpisali się Paulus Arajuuri, Darko Jevtić oraz Dawid Kownacki.

Podopieczni Piotra Stokowca po dobrym początku sezonu, kiedy to przez dłuższy czas plasowali się na ligowym podium, wpadli w dołek i nie sieją już tak wielkiego popłochu wśród rywali. Tym razem naprzeciw Miedziowych stanęła drużyna poznańskiego Lecha, która wygrała trzy ostatnie mecze w Ekstraklasie. Piłkarze Kolejorza strzelili w nich aż dziesięć bramek i nie stracili ani jednej.

Rywalizacja w Lubinie od początku toczyła się pod dyktando gości. Już w 5. minucie wynik otworzył Paulus Arajuuri. Fin radoœæ pi³karzy Lechawykorzystał niepewną interwencję golkipera miejscowych i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę wbił piłkę do siatki. Lubinianie nie potrafili realnie zagrozić przyjezdnym i już w 22. minucie ich niemoc skarcił Darko Jevtić. Pomocnik Lecha dośrodkował futbolówkę w „szesnastkę”. Żaden z jego partnerów nie przeciął lotu piłki, która wpadła do bramki obok zdezorientowanego Konrada Forenca. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się także Dawid Kownacki. Kolejną świetną wrzutką popisał się Jevtić, a „Kownaś” strzałem głową dopełnił jedynie formalności. Na trzy ciosy poznaniaków odpowiedzieć próbował Łukasz Janoszka, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów było minimalnie niecelne.

Paulus Arajuuri i Jaros³aw KubickiPo przerwie zdecydowanie aktywniejsze było Zagłębie, które musiało gonić wynik. Okazję na gola miał Michal Papadopulos. Pierwsza próba Czecha została zablokowana, a z drugą poradził sobie Matus Putnocky. W 77. minucie arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Krzysztof Janus, ale świetną interwencją popisał się słowacki golkiper. Przyjezdni ostatecznie utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym zgarnęli pełną pulę.

Lech ma na koncie dwadzieścia osiem punktów i plasuje się na czwartej pozycji w tabeli. Zagłębie ze stratą czterech oczek do Kolejorza zajmuje siódme miejsce. W następnej kolejce zawodnicy Nenada Bjelicy zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, z kolei podopieczni Piotra Stokowca udadzą się w delegacji do Niecieczy na spotkanie z tamtejszą Termaliką.