Ekstraklasa. Cenna wygrana Korony

W meczu 29. kolejki Ekstraklasy piłkarze Termaliki BrukBet Nieciecza przegrali przed własną publicznością z Koroną Kielce 0:1. Komplet punktów złocistokrwistym zapewnił na kwadrans przed zakończeniem spotkania Kamil Sylwestrzak.

O pierwszej połowie można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyła. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Ciekawiej zrobiło się dopiero po przerwie. Najpierw minimalnie z kilkunastu metrów przestrzelił Wojciech Kędziora, a następnie zimnej „krwi” pod bramką rywali zabrakło Siergiejowi Pilipczukowi. Pomocnik gości najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Bartłomieja Pawłowskiego, ale jego uderzenie głową nieznacznie minęło słupek bramki niecieczan.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 74. minuty, gdy centrę Łukasza Sierpiny z rzutu rożnego na gola strzałem niemal z linii bramkowej zamienił Kamil Sylwestrzak. Jak się później okazało, wynik nie uległ już zmianie i z trzech punktów ostatecznie mogli cieszyć się podopieczni Marcina Brosza.

Kupczak i GrzelakMateusz Kupczak, Wojciech Kêdziora, Airam Cabrera, Elhadji Diaw, Vlastimir Jovanovic, Rafa³ Grzelak

Dzięki wygranej Korona awansowała na 10. pozycję w ligowej tabeli. Do miejsca gwarantującego udział w grupie mistrzowskiej złocisto-krwiści tracą zaledwie jedno oczko. Termalica natomiast, ponosząc drugą porażkę z rzędu na własnym stadionie, zanotowała spadek na 11. lokatę.