fot. PAP/Grzegorz Momot

D. Kubacki: Jako zespół pokazaliśmy, że jest w nas siła

Jestem bardzo zadowolony z tego, czego dokonaliśmy jako drużyna. Pokazaliśmy, że jest w nas siła, a praca, którą wykonujemy, przynosi odpowiednie efekty podkreślił Dawid Kubacki po triumfie białoczerwonych w konkursie drużynowym w Zakopanem.


Drużynowe konkursy Pucharu Świata do tej pory przebiegały pod dyktando Norwegów. Dziś lepsi od nich okazali się Polacy i Niemcy.

Pod Wielką Krokwią od rana nie brakowało kibiców. Tysiące osób oglądało wielki triumf biało-czerwonych, pierwszy w Zakopanem.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego, czego dokonaliśmy jako drużyna, bo pokazaliśmy, że jest w nas siła, że ta praca, jaką wykonujemy, przynosi odpowiednie efekty – zaznaczył Dawid Kubacki, reprezentant Polski.

Dzisiaj przyniosła. Silnym punktem zespołu był Stefan Hula. Zawodnik ze Szczyrku indywidualnie osiągnął trzeci rezultat.

Po każdym sukcesie trzeba też twardo stąpać po ziemi i dalej pracować, bo sukcesy nie przychodzą same, ale my ciężko na nie pracujemy – powiedział aktualny mistrz Polski.

Najdalej lądował dziś lider polskiego zespołu Kamil Stoch. 141,5 m to nowy rekord obiektu.

Długo też trochę czekałem, bo patrzyłem, gdzie jest ta linia 145 m – zwrócił uwagę lider biało-czerwonej ekipy.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi – choć zachwiał się przy lądowaniu – przekonywał, że w Zakopanem można polecieć jeszcze dalej.

Uważam, że da się tu skoczyć 145 m. Może nawet ponad 145 m i bezpiecznie wylądować telemarkiem – dodał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Do składu – po absencji na mistrzostwa świata w lotach – powrócił Maciej Kot. Tym razem zabrakło Piotra Żyły.

Miło jest wrócić do składu, skakać daleko i czuć się dobrze na skoczni. I mieć radość ze skoków – akcentował podopieczny Stefana Horngachera.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

Za nami konkurs drużynowy, jutro rywalizacja indywidualna. Początek o godz. 16:00.

TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj