Bundesliga. Zwycięski Bayern, kolejna klęska Borussii

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium, a jego drużyna pokonała przed własną publicznością Hannover 4:0. W głębokim kryzysie wciąż są piłkarze Borussii Dortmund, którzy tym razem przegrali na Signal Iduna Park z Hamburgiem 0:1.

„Lewy” nareszcie skuteczny!

BayernPojedynek mistrza kraju z ekipą „Die Roten” miał być strzeleckim starciem dwóch napastników reprezentacji Polski. Od pierwszych minut na murawie pojawili się Robert Lewandowski oraz Artur Sobiech. Zdecydowanie lepiej wypadł „Lewy”, który dwukrotnie pokonał Rona-Roberta Zielera. Po raz pierwszy uczynił to już na początku spotkania, wykorzystując świetne podanie Rafinhi z głębi pola. Były napastnik poznańskiego Lecha przyjął piłkę na klatkę piersiową i pewnym, płaskim strzałem zapewnił Bawarczykom prowadzenie. W 38. minucie Polak po raz kolejny uciekł obrońcom i wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem przyjezdnych.

Pozostałe dwie bramki dla niemieckiej maszyny zdobył Arjen Robben. Holender przez cały mecz indywidualnymi akcjami siał popłoch w szeregach obronnych Hannoveru. Szansę na honorowe trafienie dla „Czerwonych” miał Artur Sobiech, jednak przegrał starcie oko w oko z Manuelem Neuerem.

Bayern Monachium – Hannover 96 4:0 (3:0)

R. Lewandowski 6’ 38’ A. Robben 13’ 79’

Bayern: Neuer – Rafinha, Benatia, Dante, Bernat, Lahm (75’ Rode), Alaba, Alonso (82’ Gaudino), Robben, Shaqiri (60’ Pizarro), Lewandowski.

Hannover: Zieler – Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz (46’ Pander), Felipe, Gulselam, Schmiedebach, Kiyotake (72’ Schlaudraff), Joselu (46’ Bittencourt), Sobiech.

Wielki potencjał, fatalne wyniki… Borussia wciąż na dnie…

BorussiaKolejne słabe spotkanie zanotowali wicemistrzowie kraju z Dortmundu. Borussia uległa przed własną publicznością plasującemu się na samym dole tabeli Hamburgowi SV. Jedynego gola dla przyjezdnych wywalczył w 35. minucie Pierre-Michel Lasogga, wykorzystując fantastyczne zagranie Nicolai Muellera.

Od pierwszych minut na boisku pojawił się również reprezentujący barwy FC Koeln, Paweł Olkowski. Polak zagrał na swojej nominalnej pozycji, prawego obrońcy. Na ostatnie pół godziny szansę gry od szkoleniowca „Kozłów” otrzymał także Sławomir Peszko. Biało–czerwoni nie zapobiegli wyjazdowej porażce swojej drużyny, która uległa we Frankfurcie miejscowemu Eintrachtowi 2:3.

Borussia Dortmund – Hamburger SV 0:1 (0:1)

P. Lassoga 35′

Borussia: Weidenfeller – Durm (68′ Piszczek), Sokratis, Hummels, Schmelzer – Bender (46′ Jojić), Kehl – Aubameyang, Kagawa, Grosskreutz (79′ Immobile) – Ramos

Hamburger: Drobny – Diekmeier (66′ Stieber), Djourou, Westermann, Ostrzolek – Behrami, Arslan – Nicolai Müller (87′ Rudnevs), Holtby, Jansen – Lasogga (83′ Jiracek)