ATP Montpellier. Janowicz przegrał z chorobą, krecz po trzech gemach

Słaba kondycja zdrowotna nie pozwoliła Jerzemu Janowiczowi na wyrównaną rywalizację w finale tenisowego turnieju ATP w Montpellier. Polak walczył jedynie przez trzy gemy, po czym oddał zwycięstwo Richardowi Gasquetowi.

Już po spotkaniu półfinałowym głośno mówiło się o wirusie, z którym zmaga się nasz najlepszy tenisista. Dziś wyraźnie osłabiony łodzianin nie zdołał wygrać choćby jednej wymiany z przeciwnikiem. Po 14 przegranych piłkach ostatecznie zdecydował się na rezygnację z dalszej gry.

Dla rozstawionego z „czwórką” Francuza jest to jedenasty tytuł w karierze i pierwszy w tym sezonie. Janowicz trzykrotnie dotychczas znalazł się w finale, jednak ani razu nie zdołał pokonać przeciwnika. Lepsi od niego okazali się David Ferrer i Lukas Rosol. Ostatnim Polakiem, który wygrał zawody rangi ATP, był Wojciech Fibak (Chicago, 1982).

J. Janowicz (Polska, 5) – R. Gasquet (Francja, 4) 0:3 i krecz Polaka

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl