WTA Finals. Iga Świątek zaczęła turniej od wygranej z Marketą Vondrousovą

Iga Świątek pokonała Marketę Vondrousovą 7:6 (7-3), 6:0 w pierwszym meczu grupowym turnieju WTA Finals, który rozgrywany jest w meksykańskim Cancun. Spotkanie trwało godzinę i 39 minut.

Marketa Vondrousova to aktualna mistrzyni Wimbledonu. Rywalizacja z nią jest bardzo korzystna dla Igi Świątek. Polka stanęła naprzeciwko Czeszki po raz trzeci i odniosła trzecie zwycięstwo. Choć na początku wcale nie było tak łatwo. W pierwszym secie to właśnie Vondrousova objęła znaczne prowadzenie (5:2). Wynik nie podłamał raszynianki, która stopniowo zaczęła odrabiać straty. Z czasem osiągnęła optymalną dyspozycję i zaczęła dominować. Zarówno własne podanie, jak i serwis rywalki przestały być problemem. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego wygrała cztery gemy z rzędu. Czeszka doprowadziła do „tie-breaka”. Przez chwilę toczył się wyrównany pojedynek. Przy stanie 3-3 znów wyraźnie do głosu zaczęła dochodzić Świątek, która zdobyła cztery kolejne punkty i mogła się cieszyć z wygranego seta.

Druga odsłona była istną dominacją wiceliderki światowego rankingu. Vondrousova przy własnym podaniu zdołała wygrać tylko dwie piłki. Reszta padła łupem „Biało-Czerwonej”. W efekcie Iga Świątek po raz 21. w tym sezonie wygrała seta 6:0.

Teraz podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff. W ostatnim meczu fazy grupowej zagra natomiast z Tunezyjką Ons Jabeur.