ATP Metz. Hubert Hurkacz zwyciężył w finale!

Hubert Hurkacz triumfował w turnieju tenisowym ATP w Metz. W finale pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Bustę 7:6 (7-2) 6:3. To czwarty w karierze tytuł w singlu dla 24-letniego tenisisty.

Hubert Hurkacz i Pablo Carreno-Busto byli najwyżej notowanymi tenisistami biorącymi udział w turnieju ATP w Metz. Kibice mogli spodziewać się więc bardzo wyrównanego pojedynku. Taki na pewno był w pierwszym secie. Polak stracił własny serwis. Ze stanu 1:3 zdołał doprowadzić do remisu (4:4), a o losach partii zadecydował „tie-break”. W nim wydawało się, że to Hiszpan jest bliżej zwycięstwa. Szybko jednak stracił prowadzenie (2-1), a wrocławianin złapał odpowiedni rytm i przechylił szalę na swoją korzyść.

W drugiej części Hurkacz doprowadził do przełamania. Carreno-Busto natychmiast wyrównał (1:1) i długo nie odpuszczał. Polak z czasem zdołał odskoczyć rywalowi, a niedługo później przypieczętował bardzo dobrą dyspozycję, wygrywając 6:3. Oznacza to, że 24-latek zakończył turniej bez straty seta. Mecz trwał 82 minuty.

Zwycięstwo w Metz jest czwartym wygranym finałem przez Polaka. Wcześniej wygrywał w Delray Beach, w Miami, a także w Winston-Salem.

Dzięki osiągniętemu rezultatowi Hubert Hurkacz powinien awansować z 12. na 13. miejsce w najbliższym rankingu ATP.