Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Pyrzycach 

W Pyrzycach w województwie zachodniopomorskim odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym i formacyjnym Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Do parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, na Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci przybyły w niedzielę dzieci, dla których modlitwa różańcowa jest bardzo ważna.

– Modlę się do Matki Bożej dlatego, żeby obdarzyła mnie Bożą miłością – mówiła Hania. 

– Możemy porozmawiać z Bogiem i na pewno czujemy się tacy bardziej spełnieni, możemy tam powiedzieć o co prosimy albo za co dziękujemy – powiedziała Zosia. 

– Wtedy polepszamy swoją więź z Bogiem i Maryją oraz możemy pomodlić się o swoje sprawy – stwierdził Szymon.

– Maryja może nas wysłuchać, naszych pragnień i naszych próśb – oznajmiła Hania.

– Przybliżamy się do Boga i można z Nim porozmawiać, i tak bardzo to lubimy – podsumowała Holly.

Gorące słowa powitania skierował proboszcz parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach ks. Tadeusz Kłapkowski.

– Chcę w swoim własnym imieniu, jak i gospodarzy – księży Chrystusowców, sióstr misjonarek Chrystusa Króla, przywitać z wielką radością, serdecznością w naszej parafii św. Ottona tak wspaniałych i zacnych gości – mówił ks. Tadeusz Kłapkowski.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia.

Obecność na Mszy św., a także modlitwa różańcowa – to dwa wyjątkowe skarby, które nas ubogacają – podkreślał w czasie homilii ks. Grzegorz Grinn.

– Skarbem dla Pana Boga, dla Matki Bożej są szczególnie dzieci, które się modlą, które chodzą na Mszę św., które kochają Pana Jezusa i Matkę Bożą – powiedział ks. Grzegorz Grinn.

O inicjatywie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci mówił ich opiekun o. Piotr Dettlaff CSsR.

– My tak często się usprawiedliwiamy, że się nie da, że nie możemy. Jeżeli otworzymy drzwi naszego serca, jeżeli wyczyścimy nasze uszy i wsłuchamy się w głos Matki Bożej, każdy z nas może uczynić, czy jest mały czy duży, niesamowite, najwspanialsze rzeczy – mówił o. Piotr.

W ten głos Matki wsłuchała się 9 lat temu Magdalena Buczek zakładając na swoim podwórku pierwsze kółko różańcowe, w którym modliły się dzieci.

– Dzisiaj wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci liczy ponad 150 tys. członków na wszystkich kontynentach całego świata – powiedział redemptorysta.

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci podkreśliła, że rodzina Matki Najświętszej nie modli się sama, ale do tej modlitwy zaprasza innych.

– Jedna dziesiątka różańca trwa tylko 5 minut, więc w ciągu dnia na pewno znajdziemy ten czas, aby z miłości do Jezusa i Maryi pomodlić się, aby jeszcze zachęcić swoją rodzinę do wspólnej modlitwy, albo w szkole swoich rówieśników – stwierdziła Magdalena Buczek.

Ten apel jest szczególnie ważny teraz, kiedy rozpoczynamy październik –miesiąc różańcowy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl