fot. PAP/Adam Warżawa

Prof. Z. Krysiak o kryzysie migracyjnym: Politycy powinni jak najszybciej porozumieć się wokół wspólnego interesu, żeby zastopować migrację. Inaczej Polska pogrąży się w destrukcji i kryzysie

Politycy powinni jak najszybciej porozumieć się wokół tego wspólnego interesu, żeby zastopować migrację. Inaczej Polska pogrąży się w destrukcji i kryzysie. Dzisiaj należy przestać analizować, jakie będą negatywne skutki migracji, bo to będzie tragedia. Należy przygotowywać działania, żeby jak najszybciej zastopować nielegalną migrację. Jeśli różne grupy europejskie w Brukseli nie są w stanie tego zrobić w całym układzie, to przynajmniej my zróbmy coś, żeby obronić naszą Ojczyznę – mówił prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana, w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

 

Wciąż nasila się kryzys migracyjny w Europie. Nielegalni migranci coraz częściej przekraczają granicę z Polską. Wynika to między innymi z podpisanego paktu migracyjnego.

– Mamy do czynienia z realizowaniem planu Spinellego i tworzeniem superpaństwa. Napływem migrantów chcą zneutralizować to, co jest tożsamością europejską. Trudno użyć tu określenia, że Europa zmaga się z nielegalną migracją. Za tym stoi kapitał i cała rzesza znanych nazwisk tzw. polityków, bo polityk dba o dobro wspólne, a tutaj nie widać, żeby ktoś dbał o dobro wspólne. W związku z tym, aby rozwiązać problem migracji, trzeba mieć władzę – podkreślił prof. Zbigniew Krysiak.

Ekonomista dodał, że należy postawić policję, straż i wojsko na granicy, tak jak to było robione za poprzedniego rządu w Polsce w przypadku sytuacji na granicy z Białorusią.

– Każda granica wymaga specyficznych działań. W przypadku Włoch, granicę należy postawić od strony Afryki. Były prowadzone nawet w tym temacie dyskusje, na co Komisja Europejska nie przystała. Takie ustępstwa i właściwie pozorowanie działań, mają na celu wywołanie chaosu poprzez napływ migrantów do Europy i jest to celowe działanie. Żeby to zmienić, trzeba mieć ludzi u sterów władzy, a dzisiaj, po wyborach do Parlamentu Europejskiego, kryzys migracyjny w Europie jeszcze się pogorszy – tłumaczył gość TV Trwam.

Podpisany pakt migracyjny oznacza przymusową relokację migrantów w Polsce od 2026 roku. Mamy do czynienia z odbieraniem suwerenności i naszej woli i jest to przymus – dodał prezes Instytutu Myśli Schumana.

– Trzeba zatrzymać dyskusje, zastanawiając się, jakie będą negatywne skutki, bo one po prostu będą. Z naszych podatków będziemy musieli płacić ogromne pieniądze na migrantów, dużo większe niż otrzymują wsparcia socjalnego nasi obywatele, a to będzie pogarszało sytuację naszego budżetu i naszych finansów – zaznaczył.

Prof. Zbigniew Krysiak zwrócił uwagę, że zgoda Donalda Tuska na obecną sytuację migracyjną w Polsce jest winą zarówno PSL-u i partii Szymona Hołowni, dlatego ugrupowania te wraz z Konfederacją i PiS-em powinni jak najszybciej porozumieć się wokół tego wspólnego interesu, żeby zastopować migrację. Inaczej Polska pogrąży się w destrukcji i kryzysie.

– Dzisiaj należy przestać analizować, jakie będą negatywne skutki migracji, bo to będzie tragedia. Należy przygotowywać działania, żeby jak najszybciej zastopować nielegalną migrację. Jeśli różne grupy europejskie w Brukseli nie są w stanie tego zrobić w całym układzie, to przynajmniej my zróbmy coś, żeby obronić naszą Ojczyznę – podkreślił.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl