fot. Monika Tomaszek

W dniach 13-14 lipca odbędzie się 33. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja spotka się na Jasnej Górze w dniach 13 – 14 lipca. Tegoroczne przesłanie pielgrzymki to: „Uczestniczę w misji Kościoła”.

Radio Maryja w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. To od lat źródło wsparcia duchowego i moralnego. To także przestrzeń, która inspiruje do życia w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi. Wartościami, które coraz częściej w przestrzeni publicznej są szykanowane. Wartościami, które próbuje się nam odebrać.

– W tej chwili trwa po prostu prawdziwa wojna o duszę młodego człowieka – wskazuje ks. bp Sławomir Oder, biskup diecezji gliwickiej.

Modlitwa jest więc niezbędna. Tegoroczne, 33 już spotkanie na Jasnej Górze będzie okazją do duchowego umocnienia oraz manifestacji wiary i jedności. Hasło, które nam towarzyszy to: „Uczestniczę w misji Kościoła”.

– Idziemy modlić się za Polskę, o pokój w Polsce, o pojednanie w Polsce, o oddalenie demonów kłamstwa – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pielgrzymka na Jasną Górę od lat gromadzi tysiące wiernych w różnym wieku. To okazja, by złożyć Matce Bożej swoje osobiste intencje, a także okazja do podziękowania za dotychczasowe łaski. Miejsce ma dla nas szczególne znaczenie.

– To jest miejsce, w którym św. Jan Paweł II powiedział, że jest to rzeczywistość, w której zawsze byliśmy ludźmi wolnymi. I wydaje mi się, że dzisiaj, w czasach wielu zagrożeń, zakamuflowanych, ubranych w słowa wolności, istnieje ogromne niebezpieczeństwo. Warto być tam, gdzie zawsze czuliśmy się i byliśmy wolni, żeby dziękować za wolność, którą mamy i prosić Boga o zachowanie tej wolności – podkreśla ks. bp Sławomir Oder.

Na Jasnej Górze spotykamy się w dniach 13-14 lipca 2024 roku.

– Centralna uroczystość jest o godzinie 11.00 już w niedzielę 14 lipca, rozpoczynamy jednak o godzinie 18.00 w sobotę 13 lipca. Jest to sobota fatimska. Warto o tym pamiętać – przypomina dyrektor Radia Maryja.

Słuchaczom Radia Maryja i widzom TV Trwam będzie towarzyszył ks. bp Ignacy Dec i ks. abp Tadeusz Wojda, którzy w tych dniach będą przewodniczyć Mszy Świętej. Tydzień wcześniej, bo od 5 do 8 lipca br. odbędzie się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown. W niedzielę 7 lipca Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl