
[TYLKO U NAS] Prof. W. Mielczarski: Jeżeli zrezygnujemy z węgla, to skażemy się na gaz. Energia elektryczna nie musi być droga. Jak oprzemy się na własnych złożach, to będzie tej energii dostatecznie dużo i będzie jedną z najtańszych w Europie
Jeśli chodzi o węgiel, to sprawa jest najprostsza, ponieważ możemy z niego zrezygnować. Rosyjski węgiel importujemy przede wszystkim dla małych odbiorców i dla małych ciepłowni. (…) Z kolei dla przemysłu chemicznego i dla odbiorców indywidualnych na ogrzewanie potrzebujemy 19 mld metrów sześciennych gazu rocznie – powiedział prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.











