
[TYLKO U NAS] Dr n. med. Z. Martyka o wyroku sądu odbierającego mu na rok prawo do wykonywania zawodu: Gdyby sprawa była prowadzona zgodnie z zasadami uczciwości, prawa, sprawiedliwości, prawdy, to wyrok byłby tylko jeden – uniewinniający
Jeżeli mamy w ręce dowody świadczące o niewinności pozwanego, to się go uniewinnia. Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Tymczasem, wbrew wszelkim zasadom, orzeczono winę. Gdyby sprawa była prowadzona zgodnie z zasadami uczciwości, prawa, sprawiedliwości, prawdy, to wyrok byłby tylko jeden – uniewinniający – mówił dr n. med. Zbigniew Martyka, internista, specjalista chorób zakaźnych odwołując się w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja do wyroku Sądu Okręgowego w Krakowie, skazującego go na rok prawa do wykonywania zawodu.











