M. Gróbarczyk w Radiu Maryja: „Koalicja 13 grudnia” dąży do tego, by ograniczać inwestycje. Będzie realizowane to, na co zgodzą się Niemcy

Dążenie do tego, by zredukować inwestycje, które pomagają w rozbudowie i rozwoju konkurencyjnych portów w stosunku do Hamburga, to cel postawienia Donalda Tuska na funkcji premiera. „Koalicja 13 grudnia” dąży do tego, by ograniczać inwestycje. Przede wszystkim to jest oddziaływanie strony niemieckiej, która notuje spadki obrotów swojej gospodarki. Wszelkiego rodzaju działania będą zmierzać do tego, aby zahamować polski rozwój, przede wszystkim w obszarze gospodarki morskiej. To, na co zgodzą się Niemcy, będzie w Polsce realizowane, a to jest bardzo zła zapowiedź – wskazywał Marek Gróbarczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister infrastruktury, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

M. Wąsik o nakazie aresztowania: To będzie efekt zemsty politycznej, którą wywierają na nas środowiska związane z obecną koalicją rządzącą

Oni nas nienawidzą. Uznali, że trzeba tych ludzi, którzy tworzyli CBA ukarać, a samą służbę specjalną rozwiązać. (…) W tym Sejmie siedzą osoby, które mają problemy z prawem, które są oskarżane o korupcję. Jest pan Gawłowski, pan Giertych, który mdlał, kiedy CBA do niego przyszło. Oni nie mają prawomocnych wyroków, a nasza sprawa trwała 16 lat – powiedział Maciej Wąsik, poseł PiS, były minister spraw wewnętrznych i administracji, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Prof. K. Szczucki: Chaos prawny jest skutkiem ciągłego podważania funkcjonowania instytucji państwowych przez polityków nowej koalicji rządzącej

Chaos prawny, który powstaje, nie jest skutkiem rządu Prawa i Sprawiedliwości. On jest skutkiem ciągłego podważania funkcjonowania instytucji państwowych przez polityków Platformy Obywatelskiej, Polski 2050, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy. (…) Głoszą oni tezy nie mające podstaw prawnych, czynione w sojuszu z niektórymi profesorami oraz instytucjami Unii Europejskiej – powiedział prof. Krzysztof Szczucki, poseł PiS, b. minister edukacji i nauki, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

P. Ozdoba: Związki partnerskie będą prowadziły w bardzo krótkim czasie do legalizacji „małżeństw homoseksualnych” włącznie z prawem do adopcji dzieci

Lobby środowiska LGBT jest bardzo duże, o czym świadczy m.in. utworzenia Ministerstwa ds. Równości. Chce się wprowadzić tzw. związki partnerskie, które będą prowadziły do legalizacji „małżeństw homoseksualnych”, włącznie z prawem do adopcji. Tymczasem osoby homoseksualne na przestrzeni 20-30 lat wielokrotnie zmieniają swoich partnerów. Jeśli takie pary nie są trwałe, a chcą wychowywać dzieci, to jaki dramat będą przeżywać te dzieci? One będą nieustannie narażone na zawirowania emocjonalne swoich opiekunów prawnych – wskazał Paweł Ozdoba, prezes Zarządu Centrum Życia i Rodziny, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

D. Obajtek w Radiu Maryja: Orlen bardzo mocno inwestuje w społeczeństwo. Ponad 1,1 mld zł przeznaczamy na domy dziecka, hospicja czy inne zadania społeczne

Jeżeli Orlen nie będzie silną firmą, to kto będzie wydawał środki na to, abyśmy z czasem mieli tanią energię elektryczną? Kto będzie dbał o to, abyśmy byli zabezpieczeni w gaz i paliwa? Orlen wpłaca między 11 a 12 proc. budżetu do państwa. Utrzymujemy jedne z najtańszych paliw w Europie. Inwestujemy setki milionów złotych w sport. Ponad 1,1 mld zł przeznaczamy na domy dziecka, hospicja czy inne zadania społeczne. Orlen bardzo mocno inwestuje w społeczeństwo. Taki koncern jest potrzebny dla dobra całej gospodarki i naszego bezpieczeństwa – powiedział Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Już w najbliższy czwartek „Protest Wolnych Polaków”. J. Sasin: Tylko mocny sprzeciw społeczeństwa może zatrzymać niezwykle niepokojący proces

Były wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, Jacek Sasin, zachęca do udziału w „Proteście Wolnych Polaków”, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 11 stycznia, przed gmachem Sejmu w Warszawie. Uczestnicy manifestacji mają wyrazić sprzeciw wobec m.in. bezprawnego przejęcia przez obecną władzę mediów publicznych.

J. Sasin: Władze w Polsce przejęły siły polityczne i ludzie, którzy cierpią, że są instytucje, organizacje, działania, czy inicjatywy w Polsce, które nie są przez nich zdominowane i kontrolowane

Nie bądźmy naiwni i nie oczekujmy, że ktokolwiek dzisiaj w Brukseli zwróci uwagę na to, że obecni rządzący w Polsce łamią prawą, chociaż łamią je w sposób absolutnie bezczelny – powiedział poseł Jacek Sasin, były wicepremier i minister aktywów państwowych, w programie „Rozmowy niedokończone”  na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

[Jestem w Kościele] Para a związek, czyli o fikołkach „Fiducia supplicans”

Nie milkną echa po głośnej deklaracji „Fiducia supplicans”, za której sprawą wprowadzono możliwość błogosławieństw  dla par „nieregularnych”, w tym homoseksualnych. Jednemu nie można zaprzeczyć – temu, że deklaracja ta z pewnością jest przełomowa, niestety w negatywnym sensie. Nie tylko z tego powodu, że zrywając z dotychczasową praktyką, pozwala na błogosławienie takich par, ale przede wszystkim dlatego, że nie było chyba w historii Kościoła dokumentu, który spotkałby się z tak szerokim oporem wśród biskupów i całych episkopatów.