fot. PAP/Tomasz Gzell

D. Obajtek w Radiu Maryja: Orlen bardzo mocno inwestuje w społeczeństwo. Ponad 1,1 mld zł przeznaczamy na domy dziecka, hospicja czy inne zadania społeczne

Jeżeli Orlen nie będzie silną firmą, to kto będzie wydawał środki na to, abyśmy z czasem mieli tanią energię elektryczną? Kto będzie dbał o to, abyśmy byli zabezpieczeni w gaz i paliwa? Orlen wpłaca między 11 a 12 proc. budżetu do państwa. Utrzymujemy jedne z najtańszych paliw w Europie. Inwestujemy setki milionów złotych w sport. Ponad 1,1 mld zł przeznaczamy na domy dziecka, hospicja czy inne zadania społeczne. Orlen bardzo mocno inwestuje w społeczeństwo. Taki koncern jest potrzebny dla dobra całej gospodarki i naszego bezpieczeństwa – powiedział Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Orlen stał się trzecią największą siecią paliwową w Austrii. Grupa przejęła tam 267 stacji. Tym samym polska spółka obecna jest w siedmiu europejskich rynkach detalicznych.

– To dalsza ekspansja Orlenu. W kraju i za granicą mamy 3439 stacji, a w strategii do 2030 roku jest założenie posiadania 3,5 tys. stacji. Praktycznie zrealizowaliśmy ten cel, ale cały czas będziemy rozwijać i unowocześniać detal. Mamy jedne z najnowocześniejszych stacji w Europie. To nasza chluba – zaznaczył Daniel Obajtek.

https://twitter.com/GrupaORLEN/status/1744283922907701489

Prezes Orlenu poinformował, że na stacjach polskiej grupy znajduje się około 1,5 tys. ładowarek elektrycznych, natomiast w strategii spółki przewidywane jest zamontowanie w sumie 10 tys. urządzeń tego typu.

– To nie są tylko ładowarki elektryczne. W grę wchodzi także wodór i rozwój usług kurierskich oraz modernizacja stacji. W Polsce w ciągu 8 lat zmodernizowaliśmy 61 proc. stacji – dołożyliśmy tam Stop Cafe, ładowarki elektryczne, zwiększyliśmy powierzchnię sklepów. Cały czas unowocześniamy stacje. Zainwestowaliśmy w to około 9 mld złotych – powiedział prezes spółki.

– Cały czas rozwijamy detal, nie tylko poprzez akwizycję, ale także modernizujemy i rozwijamy go organicznie, czyli cały czas dobudowujemy nowe stacje, unowocześniamy je. Cały czas inwestujemy – dodał.

https://twitter.com/DanielObajtek/status/1744267933230965083

Orlen przykłada uwagę nie tylko do krótkoterminowych planów, ale także tych, których realizacja obejmuje zdecydowanie dłuższą perspektywę czasową. W tym kontekście gość Radia Maryja odniósł się do kwestii transformacji energetycznej.

– Jeżeli Orlen nie będzie silną firmą, to kto będzie wydawał środki na to, abyśmy z czasem mieli tanią energię elektryczną? Kto będzie dbał o to, abyśmy byli zabezpieczeni w gaz i paliwa? Transformacja energetyczna i bezpieczeństwo Polaków wymaga inwestycji. Gdybyśmy nie posiadali tak dużej firmy, to nie rozwijalibyśmy się i nie mielibyśmy środków na inwestycje. Przeznaczamy na nie ok. 40 mld zł. Inną sprawą są daniny do państwa. Orlen wpłaca między 11 a 12 proc. budżetu do państwa. W pierwszym półroczu było to 35 mld zł. (…) Utrzymujemy jedne z najtańszych paliw w Europie – zaznaczył Daniel Obajtek.

Jest też sport. To setki milionów złotych, które inwestujemy w tę dziedzinę, w rozpoznawalność marki. Są też zadania społeczne, czyli ponad 1,1 mld zł przeznaczony na domy dziecka, hospicja czy różne inne zadania społeczne – kontynuował.

– Orlen bardzo mocno inwestuje w społeczeństwo. Mógłbym tak wymieniać. Taki koncern jest konieczny i potrzebny dla dobra całej gospodarki i naszego bezpieczeństwa – wskazał prezes Orlenu.

Audycję z udziałem prezesa Daniela Obajtka można odsłuchać [w tym miejscu].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl