fot. R.Sobkowicz/Nasz Dziennik

D. Obajtek: 60 proc. wyrobów na stacjach Orlen jest pochodzenia polskiego

Już ponad 60 proc. wyrobów, które można kupić na stacjach Orlenu, pochodzi od polskich producentów – poinformował prezes tego koncernu Daniel Obajtek. Ponad 80 proc. to produkty wytworzone w Polsce. O wynikach, jakie Orlen osiągnął w tym obszarze, jest dziś mowa podczas 28. Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Nasze działania to praktyczna realizacja patriotyzmu gospodarczego i promocja polskich marek – zaznaczył prezes Orlenu Daniel Obajtek.

– Wdrażamy cały czas ten patriotyzm gospodarczy. Będziemy komunikować tu, w Krynicy, że jako polski koncern naftowy mamy 60 proc. wyrobów od polskich producentów, a ponad 80 proc. wyrobów wyprodukowanych w Polsce. Wpisujemy się w plan rozwoju naszego kraju. Jako czempion polskiej gospodarki inwestujemy w nią, bo to nam się zwraca. My również mamy społeczną odpowiedzialność biznesu, która wręcz w taki normalny sposób ukierunkowuje wzrost innej części gospodarki – wskazuje Daniel Obajtek.

Rozwój całej gospodarki to – jak podkreślił prezes Orlenu – rozwój polskiego koncernu naftowego. A ten wprowadza produkty polskich firm w blisko 1 700 swoich punktów w kraju i ponad 1 tys. za granicą.

RIRM

drukuj