fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Sprawa dot. zgody na zakup Polska Press przez Orlen będzie rozpoznana poza kolejnością

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpozna poza kolejnością odwołanie od decyzji ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen. Taka decyzja zapadła już pod koniec kwietnia.

Odwołanie od decyzji ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen złożył były Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. 26 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie odwołania dotyczącego koncentracji Polska Press i PKN Orlen.

„W związku prośbą przedstawioną przez pozwanego prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w piśmie z 15 kwietnia 2021 r. w sprawie z odwołania RPO z udziałem PKN Orlen w Płocku o wydanie zgody na koncentrację przedsiębiorców, na podstawie (…) Regulaminu urzędowania sądów powszechnych zarządzam rozpoznanie tej sprawy poza kolejnością wpływu” – brzmiała treść zarządzenia XVII Wydziału Sądu Okręgowego w Warszawie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów już w połowie kwietnia chciał przyspieszenia rozstrzygnięcia w tej sprawie.

„Jesteśmy przekonani o słuszności wydanej decyzji dotyczącej zgody na przejęcie przez PKN Orlen spółek Polska Press, dlatego prezes UOKiK ma nadzieję na jak najszybsze rozpatrzenie przez sąd odwołania złożonego przez Rzecznika Praw Obywatelskich” – czytamy w komunikacie z 15 kwietnia.

Wcześniej Adam Bodnar złożył oddzielny wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji dotyczącej przejęcia spółek Polska Press do czasu rozpoznania głównego odwołania. Sąd rozpatrzył wniosek na początku kwietnia i wstrzymał wykonanie decyzji. Teraz, choć sprawa otrzymała już swoją sygnaturę, obie strony czekają na wyznaczenie terminu rozpoznania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl