fot. twitter.com/DanielObajtek

Rozkwit spółki PKN Orlen

Spółka PKN Orlen odnosi kolejne sukcesy. Daniel Obajtek, jej prezes, podkreślił, że przechodzi ona renesans swojego rozwoju.

Właściciele spółki PKN Orlen udzielili absolutorium członkom zarządu, w tym jej prezesowi Danielowi Obajtkowi. To za jego kadencji Orlen dokonał najlepszych inwestycji i największych akwizycji. Jak podkreślał sam prezes spółki, doceniają to instytucje finansowe na całym świecie.

– Jako pierwsi w kraju emitowaliśmy zielone obligacje. Było niesamowite zainteresowanie. To pokazuje zarówno zaufanie akcjonariuszy, czyli naszych właścicieli, jak i bardzo mocne zaangażowanie różnego rodzaju świata biznesu w procesy Orlenu. Przez to widzimy, że cieszymy się zaufaniem – argumentował Daniel Obajtek.

Dzięki zaufaniu wartość spółki w przeciągu zaledwie trzech lat wzrosła z 4 mld zł do 10 mld zł. Orlen już zapowiada kolejne inwestycje.

– Orlen jest już nie tylko najlepszą polską marką w Polsce, ale największą firmą w regionie. Chciałbym, aby był nie tylko największą firmą w regionie, ale tak silnym multikoncernem, że będzie dawał bezpieczeństwo energetyczno-paliwowe nie tylko w Polsce, ale też w regionie. Do tego potrzeba jeszcze dwóch-trzech lat ciężkiej pracy, ciężkich procesów akwizycji i inwestycji – wskazywał prezes PKN Orlen.

W ostatnim czasie PKN Orlen złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia PGNiG. Według prezesa spółki postępowanie zakończy się sukcesem.

– Nie ma żadnej koncentracji, ponieważ Orlen nie posiada aktywów gazowych, więc nie występuje w tym zakresie koncentracja. My składaliśmy wniosek do Komisji Europejskiej, a ona wysłała do polskiego regulatora. Cieszymy się z tego. Polski regulator ogłosił, że przechodzi do drugiej fazy całych analiz. Jestem spokojny. Chciałbym jak najszybciej ten proces zakończyć, przejąć PGNiG i scentralizować wszystkie zakupy czy też inne procesy inwestycyjne – tłumaczył Daniel Obajtek.

Orlen za kadencji Daniela Obajtka zwiększył również nakłady na sport i w najbliższym czasie także planuje tego typu inwestycje.

– Budujemy coraz większy koncern, więc rzeczą normalną jest, że coraz więcej będziemy inwestować w sport, bo to dźwignia do rozpoznawalności i będziemy to również realizować – zapowiedział szef PKN Orlen.

W nadchodzących latach drogę transformacji Grupy Orlen ma wytyczyć energetyka odnawialna i nowoczesna petrochemia.

TV Trwam News

drukuj