Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen

Igor Ostachowicz, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników byłego premiera Donalda Tuska, został członkiem zarządu PKN Orlen S.A. Na to stanowisko powołała go Rada Nadzorcza Orlenu na wniosek ministra Skarbu Państwa.

Ta nominacja niepokoi i każe stawiać szereg pytań – mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Maciej Małecki z sejmowej Komisji Skarbu.

– Chciałbym przede wszystkim dowiedzieć się, jakie przygotowanie i doświadczenie ma pan Igor Ostachowicz, żeby zarządzać spółką handlową Skarbu Państwa, największym Polskim Koncernem Naftowym. Jaki jest sens w tym, żeby fachowiec od wizerunku zarządzał największą polską spółką paliwową? Myślę, że w tym przypadku można – z pewną dozą przypuszczenia – założyć, że chodzi o ewakuację tonącego okrętu. W tej sprawie wystąpię z interpelacją poselską. Uważam bowiem, że mamy prawo do pełnej informacji na ten temat, ale przede wszystkim interesuje nas realna wartość  PKN Orlen, kondycja tej spółki i ceny paliw na polskich stacjach – podkreślił poseł Maciej Małecki.

Ostachowicz jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za komunikację społeczną.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl