Cameron – parlament będzie w piątek debatował ws. ataków na IS w Iraku

Brytyjski parlament zbierze się w piątek, aby debatować ws. ewentualnego wsparcia irackiego rządu w walce z Państwem Islamskim (IS) i ataków lotniczych na to dżihadystyczne ugrupowanie zbrojne – poinformował w środę na Twitterze premier David Cameron.

„Zwróciłem się z prośbą, aby parlament zebrał się w celu omówienia brytyjskiej odpowiedzi na prośbę irackiego rządu o wsparcie (w walce) z ugrupowaniem Państwo Islamskie” – napisał Cameron na Twitterze po spotkaniu z premierem Iraku Hajderem al-Abadim na marginesie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

W swym drugim wpisie na Twitterze Cameron dodał, że spiker Izby Gmin przyjął jego prośbę w sprawie zwołania parlamentu w piątek.

Kancelaria brytyjskiego premiera sprecyzowała, że piątkową debatę w Izbie Gmin rozpocznie szef rządu, a zakończy ją wicepremier i lider współrządzących Liberalnych Demokratów Nick Clegg. W czwartek odbędzie się posiedzenie rządu – podaje Downing Street.

W komunikacie kancelarii, na który powołuje się agencja Associated Press, dodano, że spiker Izby Gmin zgodził się sprowadzić parlamentarzystów na obrady w czasie przerwy związanej z okresem konferencji partyjnych.

Od 8 sierpnia siły USA przeprowadziły naloty na cele IS w Iraku, by wesprzeć walczącą z dżihadystami na lądzie armię iracką oraz kurdyjskich bojowników. W nocy z poniedziałku na wtorek siły zbrojne USA i arabskich państw sojuszniczych (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Bahrajn, Katar) rozpoczęły ataki na pozycje IS w Syrii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl