Dr M. Sopiński o postępowaniu ułaskawieniowym M. Kamińskiego i M. Wąsika: Pozwoliłem sobie nazwać ruch prezydenta „gambitem szachowym”

Pozwoliłem sobie nazwać czwartkowy ruch pana prezydenta „gambitem szachowym”. Działanie, którego dokonał prezydent, jest posunięciem szachowym, ponieważ de facto „przerzuca piłeczkę” do Prokuratora Generalnego, który musi z urzędu wszcząć postępowanie ułaskawieniowe względem osób skazanych. Co jest najważniejsze w tym ruchu? To, że pan prezydent nie odnosi się do skuteczności swojego wcześniejszego aktu, ale wybiera dodatkową opcję – mówił dr Michał Sopiński, rektor Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, komentując w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja decyzję Andrzeja Dudy o nakazaniu Prokuratorowi Generalnemu wszczęcia postępowania ułaskawieniowego wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Ks. prof. P. Bortkiewicz: Deklaracja „Fiducia supplicans” pogłębiła istniejący podział w Kościele

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz ocenił, że deklaracja „Fiducia supplicans” pogłębiła istniejący podział w Kościele. Część episkopatów, jak np. portugalski, zgodziła się na wcielenie jej w życie, ale wiele innych sprzeciwiło się dokumentowi. Wśród nich jest m.in. Episkopat Afryki. Wszystko dlatego, że deklaracja „Fiducia supplicans” ogłoszona w grudniu przez Dykasterię Nauki Wiary dopuszcza błogosławienie tzw. par nieregularnych, w tym homoseksualnych, ale poza jakimkolwiek rytuałem.

B. Kownacki: Wcześniej ludzie biegali do Sejmu, mazali po ścianach, wykonywali różne prowokacje na terenie kompleksu sejmowego. W trakcie naszej demonstracji takie sytuacje nie miały miejsca

Na proteście były osoby, które poczuły się oszukane. To pokazuje, że ci, którzy nie głosowali na Prawo i Sprawiedliwość czy w ogóle nie poszli na wybory, jednak przejrzeli na oczy i zobaczyli, że jest zagrożona istota Polski – powiedział poseł Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

„Protest Wolnych Polaków” w mediach społecznościowych

W Warszawie odbył się dziś „Protest Wolnych Polaków”. Do stolicy tłumnie przybyli rodacy, ale pojawili się także obywatele innych narodowości. Wydarzenie miało na celu zamanifestowanie sprzeciwu wobec siłowego i bezprawnego zawłaszczenia mediów publicznych. Uczestnicy swoją obecność oraz relacje z wydarzenia chętnie i licznie udostępniali w mediach społecznościowych. 

Dr J. Hajdasz o sytuacji w mediach publicznych: To jest bezprawie, do którego ktoś próbuje nas wszystkich przyzwyczaić

W Polsce nie ma cenzury. Zakazana jest konstytucyjnie. Tymczasem mamy do czynienia zupełnie z czymś innym. Nie ma dostępu do filmów dokumentalnych: „Reset” czy „Resortowe dzieci”, do programów red. Tomasza Łysiaka czy Tadeusza Płużańskiego. Co to za cenzura? Opublikowany materiał wycofuje z obiegu? (…) To jest bezprawie, do którego ktoś próbuje nas wszystkich przyzwyczaić – powiedziała dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, na antenie TV Trwam.  

Prof. J. Majchrowski: Jesteśmy na „Proteście Wolnych Polaków”, ponieważ organy powołane w czasie reformy wymiaru sprawiedliwości zostały unicestwione

Musieliśmy tu przyjść, dlatego że w Polsce łamane jest prawo. Jesteśmy tutaj, ponieważ organy powołane w czasie reformy wymiaru sprawiedliwości zostały unicestwione, dlatego że w pewnym momencie się cofnęliśmy. Nie zrozumiemy, co się dzieje, jeśli nie spojrzymy wstecz. (…) Władza, która łamie konstytucję i prawo, ucieknie. Polska zwycięży! – podkreślił prof. Jan Majchrowski, były sędzia Sądu Najwyższego, podczas „Protestu Wolnych Polaków”.

Z. Bogucki: Ministrowie M. Kamiński i M. Wąsik walczący z korupcją zostali aresztowani celem odbycia kary z wyroku, który jest nielegalny, ponieważ prezydent RP aktem prawa łaski przerwał tę procedurę

Dzisiaj ludzie walczący z korupcją (mam na myśli ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika) zostali zatrzymani i doprowadzeni najpierw do komisariatu, a później do aresztu śledczego celem odbycia kary z wyroku, który jest całkowicie nielegalny, ponieważ wcześniej prezydent aktem prawa łaski przerwał tę procedurę. To pokazuje na bezmiar bezprawia, które jest dzisiaj stosowane i posługiwania się kłamstwem. Posługiwania się zręcznymi chwytami, tylko by przekonać polskich obywateli, że oto mamy do czynienia z absolutnie legalnym działaniem. Jest dokładnie odwrotnie. Mamy do czynienia z sankcjonowaniem bezprawia – powiedział mec. Zbigniew Bogucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

J. Brudziński: „Protest Wolnych Polaków” będzie w obronie praworządności, wolności i przyzwoitości. Bardzo serdecznie zapraszamy, bo obecna władza nie waha się przed represjami idącymi w standardy białoruskie

Manifestacja będzie w obronie praworządności, w obronie wolności, w obronie przyzwoitości. Bardzo serdecznie zapraszamy i bardzo serdecznie  prosimy o tę obecność, bo obecna władza pokazała, że nie waha się przed represjami idącymi w standardy białoruskie – powiedział Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Radio Maryja jako Centrum Ewangelizacji dla Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami. Komunikat Zespołu Wspierania RM

„ i dzieła przy nim powstałe wypełniają rolę Centrum Ewangelizacji dla Polaków w Kraju i dla Polonii”  – podkreśla Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi i Narodowi Polskiemu w najnowszym komunikacie. W oświadczeniu wydanym na początku stycznia przypomniano o atakach medialnych na toruńską rozgłośnię oraz zachęcono do sięgnięcia po drogowskazy życia pozostawione przez św. Jana Pawła II, którego 10. rocznicę kanonizacji będziemy obchodzić w 2024 roku.

Prof. J. Kawecki: Grupa mediów tworzy na temat Radia Maryja różne obrazy, które odbiegają od rzeczywistości

Oglądając to wszystko, co pojawia się w pewnej grupie mediów na temat Radia Maryja, muszę stwierdzić, że oni tworzą oddzielną bańkę. Tworzą w niej różne obrazy, które odbiegają od rzeczywistości. Mówienie, że słuchalność Radia Maryja jest mniejsza niż Tok FM, to obraz budowany na bazie obarczonej znacznym błędem i nie sięgającej dużej grupy odbiorców Radia Maryja. Głównym celem takich zabiegów jest osłabienie zainteresowania tych, którzy mają wpływ na działanie Radia Maryja – zaznaczył prof. Janusz Kawecki, b. członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr M. Romanowski: Polska stacza się na pozycję państwa trzeciego świata – państwa bezprawia

Dzieją się rzeczy, które w historii Polski praktycznie nie mają precedensu od czasów komuny i stanu wojennego. Bezprawie, z którym mamy do czynienia i chaos w strukturach państwa są niestety faktem. W ciągu niecałego miesiąca od przejęcia władzy przez „koalicję 13 grudnia” spotykamy się z bardzo niebezpiecznymi dla polskiego państwa działaniami i konsekwencjami – zaznaczył dr Marcin Romanowski, poseł PiS i były wiceminister sprawiedliwości, podczas wtorkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.