[TYLKO U NAS] Dr D. Smyrgała: Książka T. Piątka o A. Macierewiczu jest tak absurdalna, że jej autor nigdy nie zaliczyłby egzaminu na żadnej katedrze dziennikarskiej

Tu nie ma przez sekundę podejścia badawczego. Nie ma pytań badawczych. Nie ma założeń metodologicznych: co będzie argumentem za, a co będzie argumentem przeciw, co potwierdza, a co zaprzecza. Nie ma żadnego planu badań. Po prostu jest wrzucanie losowych fragmentów, które autor znalazł sobie w internecie, o czym zresztą sam pisze […], sklejone w sposób taki, żeby pasowało mu do postawionej tezy – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam szef gabinetu politycznego MON, dr Dominik Smyrgała, odnosząc się do treści książki Tomasza Piątka, szkalującej ministra Antoniego Macierewicza. 

Atak liberalno-lewicowych mediów na prof. Jana Szyszko

Liberalno-lewicowe media atakują ministra środowiska prof. Jana Szyszko. Resort środowiska alarmuje, że to próba osłabienia polskiej pozycji negocjacyjnej w czasie trwającego szczytu klimatycznego w Bonn. To szkodliwe działanie, zwłaszcza, że rezultat negocjacji będzie miał wpływ na przyszłoroczną konferencję COP24, której gospodarzem jest Polska. 

Środowiska lewicowe w Polsce i za granicą skrytykowały uczestników Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości, który 11 listopada był wielką manifestacją naszej narodowej dumy oraz przywiązania do suwerennego państwa, został oczerniony przez lawinę odrażających komentarzy – zarówno ze strony krytyków tego marszu w Polsce, jak i za granicą. „Naziści i faszyści” – tak o uczestnikach marszu napisały zagraniczne media. Do oszczerstw w sprawie marszu dołączyli także politycy opozycji.

[TYLKO U NAS] J. Kasprzyk: Odzyskanie niepodległości po 123 latach jest fenomenem, który nie ma sobie równych na świecie

Polska odzyskała niepodległość po 123 latach absolutnego niebytu politycznego – to fenomen, który nie ma sobie równych w dziejach Europy, ale też świata – powiedział w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie telewizji Trwam minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[TYLKO U NAS] Dr Kawęcki: Powinna powstać sejmowa komisja ds. prowokacji podczas Marszów Niepodległości

O spalenie wozu transmisyjnego TVN, czy spalenie budki wartowniczej przy ambasadzie rosyjskiej oskarżano uczestników Marszu Niepodległości. Dopiero później z taśm (rozmowy ówczesnej wicepremier rządu PO z szefem CBA) dowiedzieliśmy się, że te spalenia zlecił szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartłomiej Sienkiewicz – takich prowokacji było znacznie więcej, dlatego powinna postać sejmowa komisja ds. wyjaśnienia prowokacji na Marszach Niepodległości – powiedział w rozmowie z TV Trwam dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP.